Voleybol Plus

Tunç Afşar: Hoşgeldin voleybol

Tüm bir yaz voleybol sezonunun açılmasını bekleyip hadi bir sezon öncesi yazısı yazayım dedikten sonra bir baktım ki ikinci hafta maçları bitmiş. Tüm voleybol emekçilerine güzel bir sezon diliyorum.

Hoş geldin Vestel, dünyanın en iyi ligine isim sponsoru olarak gerçekten çok akıllıca bir iş yaptılar. Geri dönüşü Vestel adına çok olumlu olacak. Vestel Venus Sultanlar Ligimizin marka değeri gün geçtikçe artıyor. Tüm voleybol paydaşları bu artıştan faydalanacaktır. Tabii ki hoş geldin Trendyol.com ve Barilla, Galatasaray ile Fenerbahçe gibi iki önemli marka ile işbirliğine giderek onlarda voleybolumuzun marka değerinin yükseleceğini önceden kestirenlerden. Darısı Beşiktaş ve diğer kulüplerimizin başına.

Hoş geldin NTV Spor, çok beklettin bizi ama mutlu son ile bitti. Ümit ediyorum ki yayınlar herkes tarafından izlenebilen, şifresiz platformlarda olur. Fenerbahce’nin maçları Güney Kore’de canlı yayınlanacak. Diğer ülkelerde kısa zamanda sıraya gireceklerdir. Ligimiz lazım olan pazarlama sinerjisine kavuşuyor.

Hoş geldin Eczacıbaşı Vitra ve VakıfBank, uzun yoldan geldiniz. Filipinler’de, dünyanın diğer bir ucunda dünyanın en prestijli turnuvasında bayrağımızı göndere çektirdiniz, Asyalılara Türk bayrağı sallattınız, haritada yerimizi öğrettiniz. Sağ olun, varolun.

Hoş geldin voleybol Seyircisi, pazar günü yoğun İstanbul trafiğine inat önce Ataşehir Galatasaray Daikin Park’ta, sonra Bahçeköy Sarıyer Belediye Salonu’nda ve en son olarak Ayazağa Eczacıbaşı Salonu’ndaydım. Gördüğüm manzaralar beni çok mutlu etti, hepsinde dolu tribünler ve gerçek voleybol seyircisi.

Hoş geldin Akif Başkan, kendisini 2000 yılından beri tanırım, çok sevdiğim saygı duyduğum bir büyüğümdür, bana göre Türk sporunun önemli spor adamlarındandır. Geçmişi, yaşamışlıkları ve tecrübesi eminim ki Türk voleybolunu daha ileriye götürecektir. Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemlerde seçimlere tek adayla gidilmesi, birleştirici olunması hem ülkemizin hem voleybolumuz adına daha iyi olacaktır.

Teşekkürler Özkan başkan, iyi niyetle dört yıl boyunca Türk voleyboluna hizmet etti ama bence esas daha önemli görevi bundan sonra başlıyor. FIVB ve CEV’deki önemli görevleri voleybolumuzun uluslararası arenada temsili açısından çok çok önemli. Futbolda yıllarca Şenes Erzik’in üstlendiği bu misyonu voleybolda da Özkan başkan yüklenecektir.

Yazar: Tunç Afşar

İlgili Haberler

Galatasaray HDI Sigorta turu İstanbul’a bıraktı

admin

İtalya’da günün maçı Novara’nın

admin

Irmak Keskin Keçiören Bld.’de

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası