Voleybol Plus

Tomasz Fornal: Bir Türk kulübü benim için çok sıkı savaştı

Polonyalı voleybolcu Tomasz Fornal, TVP Sport’tan Sara Kalisz için yaptığı açıklamalar ile dikkat çekti. Fornal, bir Türk kulübünün kendisini transfer etmek için çok çabaladığını söyledi.

Tomasz Fornal’a yeni röportajında diğer ülkelerden aldığı teklifler hakkında bir soru soruldu. Polonyalı milli voleybolcu ise Türkiye’den gelen bir teklif için şunları söyledi: “Menajerimin bana söylediği kadarıyla Japonya’dan ve başka yerlerden bana ilgi vardı. Bir Türk kulübü de benim için çok sıkı savaştı. Ama menajerimle görüştükten sonra dünyanın öbür ucuna gitmenin benim için biraz erken olduğuna karar verdik.”

Gülerek açıklamalarına devam eden Fornal “Sonuçta ben hala genç ve gelecek vadeden bir oyuncuyum. Her şey için zaman olacak.” dedi.

Fornal, Polonyalı ekip ile sözleşme yeniledi
Polonyalı ekip Jastrzebski Wegiel ile sözleşme yenileyen Tomasz Fornal takımı hakkında ise şunları söyledi: “Her şeyden önce burada yaşamaktan ve antrenman yapmaktan gerçekten keyif alıyorum. Salonu, çevremdeki insanları gerçekten seviyorum ve burada bana saygı duyulduğunu biliyorum. Dünyanın en iyi liginde oynuyorum, bu yüzden arayabileceğim tek şey voleybolun biraz daha düşük seviyede olduğu daha egzotik ülkelerden daha fazla para olabilir. Ancak paraya gitmenin henüz doğru zaman olduğunu düşünmüyorum. Polonya Ligi’ndeki finansal durum fena değil. Sanki sözleşmeler her geçen yıl büyüyor gibi geliyor. Bu nedenle, özellikle PlusLiga’nın ne kadar zorlu olabileceğini bildiğim için kararımı değiştirebilecek önemli faktörler görmüyorum. Her maçta her şeyinizi vermeniz gerekiyor yoksa aybedebilirsiniz. Bu, kafamın %50’de olamayacağını hatırlatıyor. Bu da beni daha iyi bir voleybolcu yapıyor.”

İlgili Haberler

|Transfer| Milos Nikic Ziraat Bankası’nda

admin

Arkas’ta Şampiyonlar Ligi heyecanı

admin

Anna Nicoletti Eczacıbaşı Dynavit’te!

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası