Voleybol Plus

Tokyo’da sporcularımız her gün teste girecek! İşte nedeni…

Koronavirüs sebebiyle biçok organizasyonda birçok önlem alınacak. Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarında yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için sporculara günlük tükürük testi uygulanacağı bildirildi. Detaylar haberde…

Test sıklığı Tokyo’da değişecek

Kyodo ajansının Organizasyon Komitesi kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Temmuz’daki turnuvada sporculara uygulanacak test sıklığında değişikliğe gidilecek.

Her gün tükürük testi

Şubat’ta yayımlanan yönetmelikte duyurulan asgari 4 günde bir test uygulama yerine, salgının yayılan varyantlarına karşı sporcular her gün tükürük testine tabi tutulacak.

Doping testlerinde uygulandığı gibi gözetim altında olacak

Periyodik tükürük testleri, numune takası gibi hileli davranışlara karşı, doping testlerinde uygulandığı gibi gözetim altında gerçekleştirilecek. Uygulamanın kapsamlı detayları, ay sonu yayımlanacak olimpiyat yönetmeliğinin ikinci baskısında duyurulacak.

Olimpiyat Oyunları ne zaman?

Daha önce 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Türkiye’den 69 sporcu

Türkiye şu ana kadar 12 branşta 69 sporcu ile Tokyo Olimpiyatları’na kota hakkı kazandı. Atletizmde bireysel yarışmalara bir ülkeden maksimum 3 sporcu katılabileceğinden dolayı maratonda olimpiyat barajını geçen 4 atletten oyunlara katılacak sporcular federasyonunun yapacağı seçme sonucunda belirlenecek.

İlgili Haberler

Gözde ve Özge Kırdar kardeşlerden yardım eli

admin

TVF ile Vestel imzalıyor

admin

TVF’de seçim zamanı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası