Voleybol Plus

TJ Sanders: Şampiyon kadro ile başarı aramak istedim

TJ Sanders, Efeler Voleybol Ligi’nin son şampiyonu Halkbank’ın yeni pasörü. Bir anlamda takımın beyni. Winnipeg-Kanada, 14 Aralık 1991 doğumlu. 2016 Rio Olimpiyatlarında ülkesi Kanada’nın formasını giyerek ‘olimpik’ sporcu titrini taşımaya başladı.

191 santimetre boyundaki tecrübeli oyuncu, Halkbank tarafından tercih edilerek takıma kazandırıldı.

Sanders takıma geliş sürecini, “Farklı ülkelerden, farklı liglerden birkaç teklifim vardı. Fakat ben, Halkbank Ankara için oynama ve şampiyon kadro ile bir arada başarı aramak istedim. Tercihim bu nedenle Ankara’ya gelmek şeklinde oldu” cümleleri ile anlattı.

Olimpik sporcu olmanın onurunu yaşadığını dile getiren TJ Sanders, bu konuda da şu bilgileri verdi:

“2007’de, yaşadığım şehirde FIVB Dünya Ligi’nin etaplarında biri oynanacaktı. Ben de bu turnuvada yer silici olarak çalıştım. O andan itibaren de kararımı verdim. Kanada Milli Takımı’nın basamaklarını sırasıyla çıktım ve 2016 Rio’da da olimpiyat oyunlarında takımımla birlikte rüyamı gerçekleştirdim.”

TJ Sanders, Halkbank’ta forma giyen ikinci Kanadalı pasör. Vizyonunu “Şampiyonluk kazanmak ve Şampiyonlar Liginde mutlu sona ulaşmak” olarak açıklayan deneyimli pasör, bu anlamda Halkbank’ın vizyonu ile bire bir örtüştüğünü dile getiriyor. Milli takım ve kulüp kariyerlerinin bu vizyonu hayata geçirmede kendisine yardımcı olacağını ifade eden TJ Sanders, “Öncelikle Halkbank’a gelmemi sağlayan kulüp yönetimine teşekkür ederim. Burada
takım olarak bir uyum sağlayacağımızı ve kupa alışkanlıklarımızı devam ettireceğimize inanıyorum. Taraftarlarımızın da saha içindeki tamamlayıcı parçamız olmalarını istiyorum” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

İlgili Haberler

Haftanın programı

admin

Çanakkale Bld’nin rakibi Bursa BŞ oldu

admin

Buse Melis Kara yeniden Eczacıbaşı VitrA’da

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası