Voleybol Plus

THY’de teknik kadro belli oldu

Türk Hava Yolları Spor Kulübü baş antrenör Mustafa Suphi Doğancı ile anlaşmasını duyurmasının ardından, teknik kadro transferlerine de son noktayı koydu.

Geçtiğimiz yıl görev alan takım menajeri Gizem Giraygil, yardımcı antrenör Uğur Ülkü ve Yunus Öçal, kondisyon antrenörü Ömer Ertik ve fizyoterapist Ulaş Korcan Aydın ile sözleşme yenileyen Türk Hava Yolları, kadrosuna iki yeni ismi ekledi.

Voleybol kariyerinde birçok başarısı bulunan tecrübeli antrenör Mehmet Yücel, yeni sezonda Uğur Ülkü ve Yunus Öçal ile birlikte yardımcı antrenör olarak görev alacak.

2017-2018 sezonunda Türk Hava Yolları’nın Sultanlar Ligi’ne yükselmesinde pay sahibi olan istatistik antrenörü Selim Kaynak ile de yeniden anlaşıldı.

Türk Hava Yolları Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, “Türk Hava Yolları ailesine güç katacak kişilerle çalışmayı istiyoruz. Bu doğrultuda teknik ekibimizin transferlerini de tamamlamış bulunuyoruz. Tüm takım mensuplarına sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir sezon diliyorum” dedi.

Gizem Giraygil – Takım Menajeri
1986 doğumlu tecrübeli pasör Gizem Giraygil, İlbank, Emlak Toki, Fenerbahçe, Konya Ereğli, Nilüfer Belediyespor, Lokomotiv Bakü, Karşıyaka, Trabzon İdmanocağı, Beşiktaş ve son olarak Türk Hava Yolları Spor Kulübü’de forma giymiş ve hem Milli Takım düzeyinde hem de kulüpler bazında birçok başarı elde etmiştir. Türk Hava Yolları’nda yaşadığı birinci lig şampiyonluğundan sonra aktif voleybol kariyerini noktalayan Giraygil, 2018-2019 sezonunda Türk Hava Yolları’nın menajerliğini üstlendi.

Mehmet Yücel – Yardımcı Antrenör
Uzun yıllar sürdürdüğü oyunculuk deneyiminden sonra Enka Spor Kulübü’nde antrenörlüğe başlamıştır. 10 sezon Yeşilyurt A Takım ve altyapısında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 3 sezon Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde A takım ve altyapılarında görev almıştır. Çalıştığı kulüplerde birçok başarı elde eden Yücel, 3 sezon boyunca Türk Hava Yolları Spor Kulübü altyapısında görev almıştır.

Uğur Ülkü – Yardımcı Antrenör
1996-2002 yıllarında Fenerbahçe’de, 2003-2007 yıllarında Beşiktaş’ta oynayan ve Beşiktaş’ın kaptanlığını yapan 1978 doğumlu milli voleybolcu Uğur Ülkü aktif voleybol kariyerini noktaladıktan sonra bir sezon Beşiktaş U17 takımının yardımcı antrenörlüğü yaptı. Daha sonra Cape Town’a yerleşme kararı alan Ülkü, burada bulunduğu sürede Personal Trainer Eğitmenliği sertifikası aldı ve hem fitness hem de voleybol antrenörlüğüne başladı. 2009-2012 yıllarında Cape Town Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı yardımcı antrenörlüğü ve aynı zamanda Virgin Active Spor Kulübü’nde Gym&Fitness antrenörlüğü yapan Uğur Ülkü 2012-2013 yıllarında Cape Town Plaj Voleybolu organizasyonları ile ilgilendi. 2014’den 2018’e kadar Presidential Group’ta Marka Müdürü ve AJAX Cape Town Spor Kulübü Resmi Giyim Sponsoru Direktörü olarak görev aldı. Bu sürede de voleyboldan kopmamak adına All Star Saints takımında hem oynayıp hem de antrenörlük yaptı. 2018-2019 sezonunda Türk Hava Yolları’nda A Takım yardımcı antrenörü olarak görev aldı.

Yunus Öçal – Yardımcı Antrenör
İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Yunus Öçal, 2006-2018 yılları arasında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde çalıştı. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde ve Milli Takımlarda Avrupa ve dünya çapında dereceler elde etmiş olan Öçal, son olarak Türk Hava Yolları’nda yardımcı antrenör olarak görev aldı.

Ömer Ertik – Kondisyon Antrenörü
Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nden mezun olan Ömer Ertik, 2006-2018 yılları arasında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde çalıştı. Antrenörlük kariyerinde Eczacıbaşı Spor Kulübü ve Milli Takımlarda, Türkiye ve Avrupa çapında önemli dereceler elde etti. Ömer Ertik 2018-2019 sezonunda Türk Hava Yolları’nda kondisyon antrenörü olarak görev aldı.

Selim Kaynak – İstatistik Antrenörü
1988 İsvicre doğumlu olan Selim Kaynak aktif voleybol kariyerini noktalamasının ardından 2008 yılında Tekirdağ E.M.L Spor Kulübü’nde antrenörlüğe başlamıştır. Alt yapıda her kategoride antrenörlük deneyimi olan Kaynak, 2014-2017 sezonu arasında Vakıfbank SK’da altyapı ve spor okulu antrenörlüğü, aynı dönemde altyapıda istatistik antrenörlüğü yapmıstır. 2017-2018 sezonunda THY Spor Kulubü’nde A Bayan Voleybol Takımında istatistik antrenörü olarak görev alan Selim Kaynak 1. Ligde şampiyonluk yaşamış ve takımın
Sultanlar Ligine yükselmesinde önemli katkılar sağlamıştır.

Ulaş Korcan Aydın – Fizyoterapist
Arel Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun olan Ulaş Korcan Aydın, 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında Yeşilyurt’ta çalıştı. 2016-2017 sezonundan beri Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nde fizyoterapist olarak görev alan Aydın, takımın yaşadığı bir çok başarıda pay sahibi olmuştur. 15 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nda da görev almış olan Aydın, Arel Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

İlgili Haberler

Eczacıbaşı’nda Covid-19 testleri negatif çıktı

admin

Fenerbahçe-Galatasaray maçı NTV Spor’da

admin

Aslıhan Kılıç: İdol seçeceksem erkek pasörleri tercih ediyorum

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası