Voleybol Plus

THY, Ankara’da 29 özel çocuğu ilk kez uçağa bindirdi

Ülkenin farklı noktalarından Ankara’ya getirilen 29 özel çocuk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında, THY ekibiyle kentte doyasıya gezip eğlenerek bayramın tadını çıkardı.

Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürlüğü, Türk Hava Yolları Spor Kulübü, İyiliğe Uçanlar Derneği ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu destekleriyle yapılan projede, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki THY’ye ait özel salonda ağırlanan çocuklara spor kıyafetleri hediye edildi.

Anıtkabir ziyaret edildi

Mardin, Kars, Trabzon, Adana, İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelen 29 özel çocuk için hazırlanan tur kapsamında ilk olarak Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyaret edildi. Gazi Meclis’i ve TBMM’yi de ziyaret eden çocuklara burada meclis genel kurulu ve çevresi hakkında bilgiler verildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretinde ise devlet büyüklerinin ağırlandığı binanın yanı sıra Millet Kütüphanesi de ziyaret edildi.

“İlk kez Ankara’ya geldim”

Özel çocuklar arasında bulunan ve programa Adana’dan katılan Selanay Çağabay, “İlk kez uçağa bindim ve ilk kez Ankara’ya geldim. Türk Hava Yolları’na bu organizasyon için çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Kendilerine özel hazırlanan hediyeleri alan çocuklar Türk Hava Yolları ile şehirlerine geri döndüler. Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürü Melih Torlak düzenlenen program ile ilgili açıklamada bulundu.

Melih Torlak, “Başkentimiz Ankara’da, ülkemizin 7 farklı bölgesinden gelen 29 özel çocuk ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladık. 29 özel başarılı sporcu çocuğumuz Ankara’da bulunan Anıtkabir, TBMM ve Külliye ziyaretleri yaparak ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve devlet yönetiminin yer aldığı mekanlarını görme fırsatına sahip oldular. Çocuklarımızın kalbine dokunarak yüzlerinde bir tebessüm oluşturma amacıyla yaptığımız bu çalışmada mutluluklarını görmek bizim için değerliydi. Başta Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürlüğü çalışanları olmak üzere, bu çalışmada bizlere destek veren Ankara Valiliği, THY Spor Kulübü ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Abdullah Kelkitli “Cumhuriyetimizin 99.Yılını özel sporcu kardeşlerimizle birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Kulüp olarak böyle anlamlı ve değerli organizasyonun bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Başta THY Ankara Satış Müdürlüğümüz olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

İlgili Haberler

TMOK’tan Filenin Sultanları’na ‘Şeref Diploması’ ödülü

admin

50. Yıl Salonu’nun adı ’50. Yıl Deniz Esinduy’ olarak değiştirildi

admin

Bursa BŞ’lilerden öğrencilere tavsiyeler!.

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası