Voleybol Plus

Taner Atik: Yöneticilerimize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz

CEV Şampiyonlar Ligi’ni de değerlendiren Atik, “Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarının çoğunluğu, adaptasyon sorunu yaşadığımız ilk yarıya denk geldi. Sezon başında yaşadığımız sıkıntılar Şampiyonlar Ligi’ni de doğrudan etkiledi. Eğer bu adaptasyon sorununu daha kısa sürede çözmüş olsaydık orada da iyi bir noktaya varabilirdik” şeklinde konuştu.

Takımın başarısında kulüp yönetiminin büyük emeği ve katkısı olduğunu vurgulayan Atik, şunları kaydetti:

“Selahattin Süleymanoğlu yaklaşık 10 yıldır kulübün başkanlığını yapıyor. Kendisi, bizimle her anı gönülden yaşayan bir başkan. Özellikle sezona 5-6 oyuncusundan yoksun başlayan takımların sıkıntılar ve adaptasyon sorunu yaşayabileceğini, bu sorunların takımın sezona iyi başlayamamasına neden olabileceğini, en az bizim kadar iyi bilen bir başkan. İlk yarıyı 7. sırada tamamladığımızda takımla bir toplantı yapmış ve bize, ‘Arkadaşlar, ilk yarıyı kaçıncı sırada bitirdiğiniz önemli değil. Sezon sonunda ligi şampiyon olarak tamamlayacağınıza eminim, sizler benim şampiyonlarımsınız. Size inanıp güvendiğim için buradasınız. Umuyorum ki siz de kendinize yakışanı yapacaksınız’ demişti. Bizim çok tecrübeli dünya yıldızı oyuncularımız ve iyi bir teknik kadromuz var ama bunların yanında nerede ne yapması gerektiğini bilen, takımına sonuna kadar sahip çıkan, güvenini yitirmeyen çok ciddi bir yönetim ve başkanımız da var. Buradan sizin aracılığınızla değerli yöneticilerimize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ

Takımın tecrübeli pasörü Mustafa Ramazanoğlu da ilk yarıyı istedikleri noktada tamamlayamadıklarını ancak Türkiye Kupası’nın kendilerine umut verdiğini belirterek, “Hepimizin aklında şampiyonluk vardı ve bu kadro şampiyonluk için kuruldu. Başkanımız bize güvendi. Bu güveni boşa çıkartmadığımız ve böyle bir takımın içinde olduğum için mutluyum” ifadelerini kullandı.

Oyunculardan Emre Batur, Halkbank’ta 5. sezonunu geçirdiğini vurgulayarak, “Her yıl sezonu 3 kupayla kapattığımız için bu yıl beni çok tatmin etmedi. Şampiyonluk için mutluyum. Herkesin çok emeği var. Bu sezon benim adıma zor geçti. Omzumdan operasyon geçirdim ama takımım bana güvendi. İnşallah önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde final turu oynayacağız” şeklinde konuştu.

Takıma sezon ortasında geldiğini hatırlatan Rıfat Erden Çelikel ise şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını ikinci yarıdaki oyunlarıyla gösterdiklerini ve çok çalışıp gayret göstererek şampiyonluğa ulaştıklarını söyledi.

Halkbank’taki ikinci yılında 2. şampiyonluğunu yaşadığı için mutlu olduğunu anlatan Caner Dengin, “Şampiyonluğumuz herkese armağan olsun” dedi.

Halkbank’ın altyapısından yetiştiğini belirten takımın genç oyuncularından Faik Samed Güneş de “Oynadığım sezonlarda 2 şampiyonluğum var. Altyapısında yetiştiğiniz kulübün A takımında şampiyonluklar yaşamak, genç bir oyuncu için güzel bir duygu. Şampiyonluğu Ankara ve Halkbank’a armağan ediyoruz” diye konuştu.

Sezonun büyük bölümünü sakat olarak geçiren Resul Tekeli, “Arkadaşlarımın alın terinin karşılığını aldık, şimdi bizi iyi bir tatil bekliyor” derken, Kemal Kayhan, “Türkiye Kupası’ndaki performansımız bize umut verdi ve şampiyonluğu kazanan taraf biz olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK PRİMİ

Şampiyonluk primi sorulduğunda takım adına konuşan Emre Batur, “Başkanımızın prim konusunda gerekeni yapacağını düşünüyorum. Beklentimiz yüksek” dedi.

Abdullah Çam ise şampiyonluk primi hakkında kulüp yönetimine şu ifadelerle gönderme yaptı:

“Sabah, öğle, akşam takımın stresini alıyoruz. Kupayı başkanımıza ve Halkbank camiasına armağan ediyoruz. Primi, gençler olarak en yukarıdan bekliyoruz. Başkanımıza şimdiden teşekkür ediyoruz.”

İlgili Haberler

Halkbank, Afyon Yüntaş’ı ağırlıyor

admin

Maliye Milli Piyango, Kartepe kampını tamamladı

admin

Lider Fenerbahçe tam gaz

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası