Voleybol Plus

Sude Hacımustafaoğlu ile Elif Su Eriçek,GS TV’ye konuştu

Sırbistan’ı finalde yenerek Avrupa Şampiyonu olan U19 Genç Kız Milli Takımı’nın önemli parçalarından olan Sude Hacımustafaoğlu ile Elif Su Eriçek, Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluğun 30 Ağustos Zafer Bayramı’na gelmiş olmasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Sude Hacımustafaoğlu , milli forma ile kazandıkları başarıyı şu ifadelerle anlattı:

“Biz zaten uzun bir süredir Avrupa Şampiyonluğunu gerçekten hedefliyorduk ama sürekli ucundan kaçıyordu. Bu yıl çok uzun bir pandemi döneminden sonra gerçekten çok iyi geri dönüş yaptığımızı düşünüyorum. Herkes büyümüş bir şekilde,  gerçekten U19 olarak geldi. Kamplarda ve maçlarda çok fazla odaklandık. Rakibimize çok iyi çalıştık. Maç esnasında sinirlendiğimiz anlar oldu ama onun dışında kendimizi toplamayı bildik. Kırılma anlarında üzülen, düşen arkadaşlarımızı kaldırabildiğimiz için geri dönüş yapabildik. 1-0 öne geçtiğimizde biraz rahatlamıştık açıkçası, çok iyi almıştık ilk seti ve çok iyi hissediyorduk. 2-1 geriye  düşünce, herkes birbirini kaldırabildiği için geri dönüş yapabildik. Takımın kimyası çok uyduğu için şampiyon olabilidik. İnşallah seneye de aynı şekilde başarabiliriz.  Biz her maç öncesi şarkılar açıyoruz ve öyle enerjimizi topluyoruz. 30 Ağustos olduğu için o gün sadece İzmir Marşı’nı dinleyerek çıktık maça. Herkesin 30 Ağustos’ta bizden beklentisinin yüksek olduğunu biliyorduk. Kaybetme gibi bir lüksümüz olamazdı. 30 Ağustos’ta kazanmış olmamız bizi çok gururlandırdı. O yüzden böyle bir tarihe denk gelmesi bizi çok mutlu etti. Ülkemize böyle bir şey kazandırdığımız için çok mutluyuz.” 

“Aynı şekilde devam edersek seneye de Dünya Şampiyonası’nda dereceye girebileceğimizi, ilk 3 takım arasında olacağımızı düşünüyoruz. Çok iyi bir takımız. İnşallah bu şekilde devam eder.”

Milli takımdaki başarının uyum ile geldiğini dile getiren genç voleybolcu şu açıklamaları yaptı:

“Bence çok iyi bir takım olmayı Becerdik. En iyisi buydu. İki ay boyunca çok sıkı çalıştık. Kampın başından beri çok iyi antrenman yaptığımızı düşünüyorum. Herkesin kimyası uydu birbirine. İnanıyorduk hepimiz. Yarı finale çıkma maçında hepimiz hırslıydık. O zaman final oynayabileceğimizi anladım. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnşallah kulübümüzde de başarılarımızı sürdüreceğiz.” 

“Kırılma anlı Fransa karşısında mağlup olduğumuz maçtı. İyi ki yenildik dedik. Yanlış yaptığımız şeyleri ve takım olamadığımızı anladık. O maçtan sonra tam takım olduk. Belarus’u ve ardından Sırbistan’ı yenerek şampiyon olduk. İnşallah aynı tempoda kampa gireceğiz seneye. Aynı şeyi Dünya Şampiyonası’nda bekliyoruz ve kendimize güveniyoruz.” 

İlgili Haberler

Filede dev derbi TRT SPOR 2’de

admin

Zhu Ting’e sürpriz doğum günü

admin

Bihter Dumanoğlu, Yeşilyurt’la imzaladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası