Voleybol Plus

Sporda Şiddetin Önlenmesi Toplantısı yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yapılacak değişikliklere ilişkin düzenlenen istişare toplantısında bugün (17 Temmuz 2018, Salı) bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliği yaptığı toplantıya; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Kulüpler Birliği Vakfı yetkilileri ve Spor Toto Süper Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül ile kameraların karşısına geçen Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yaptığı açıklamada 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yapılacak değişikliğe ilişkin istişarelere devam ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün de Sayın Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımızın katılımı, Voleybol Federasyonu, Futbol Federasyonu, Basketbol Federasyonu’nun Başkanları, Kulüpler Birliğimizin yetkilileri ve kulüp başkanlarımızla yasayla ilgili son rötuşları da çalışacağız. Amacımız sahalarının, tribünlerin şiddetten arındırılması. İnşallah önümüzdeki günlerde de hem sezon hazırlıkları noktasında hem de ülkemizin sporla ilgili geleceği noktasında büyük adımları tamamlayacağız. Bu noktada ben saygı değer bakanlarıma katkıları, destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum.”

Toplantıda söz alan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; “Daha önce amatör federasyonların bazı sıkıntılarını dile getirmiştik. İlgili bakanlarımız bu süreçte bizlere çok destek oldular. İçişleri, Adalet ve Spor Bakanlığımıza verdikleri desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Haberler

Gabi Brezilya basınına transferini değerlendirdi

admin

Haftanın en çok blok yapan ismi Bahar Akbay

admin

Aydın BŞ stres sorununu çözmek istiyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası