Voleybol Plus

Sixteen Menajerlik Şirketi’nden zorunlu açıklama

Trabzon İdmanocagi Spor Kulübü’nun açıklamalarını şaşkınlık ve hayretle okuyoruz, yazacaklarımızın doğru olduğumuz bu yolda asla bir savunma niteliğinde olmadığını belirtmek isteri. Sporcu, antrenörlük ve spor yöneticiliği, dürüstlük, namus ve ahlak gerektirir. Yalan ve iftiralarla dolu haberler yaparak kamuoyunda algı oluşturmak ise bu ilkelere aykırıdır.

Adı geçen sporcumuz Odina Bayramova, Azerbaycan Milli Takım kaptanı olup, hem karakter olarak, hem kişilik olarak hem de aile yaşantısı olarak örnek bir sporcumuzdur.

Şu an kulübü olan Halkbank Spor Kulübü ile görüşmelerimiz ‘BİZİM’ teklifimiz ile mayıs ayında başlamıştır. Süreç biraz uzun sürüp oyuncuyla da paylaşılmıştır. Oyuncu ilk günden beri Halkbank Spor Kulübü’ne olumlu yaklaşmış ve bunda bizim ve oyuncumuzun yakından tanıdığı ve işine saygı duyduğumuz Prof. Dr. Cengiz Akarçeşme’nin kulüp başantrenörü olması büyük rol oynamıştır. Cengiz beyi, Azerbaycan’dan tanıması ve kısa süre çalışmış olması seçimine olumlu katkıda bulunmuştur. Ancak 2 yabancı oyuncu alması ile bu transfer bir süre durmuştur. Türkiye’den önceden de çalışmış olduğumuz Özlem Özçelik’ten Trabzon İdmanocağı ile alakalı teklif gelmiştir. Biz de kontrat ile alakalı maddeler kabul olup oyuncuya teklif olarak sunulacağı yönünde görüş bildirdik. Trabzon İdmanocağı Başkanı heyecanına yenik düşüp Özlem Özçelik’in uyarılarına rağmen tek taraflı kontrat imzalayıp, kamuoyuna transferin bittiği açıklamalarını yapmıştır. Buna istinaden sosyal medya hesabımızdan internet sayfalarında çıkan, Yamamay Busto Arsizio Kulübü’nün ve Trabzon İdmanocağı’nın ilgilendiği haberlerini doğrulayıp herhangi bir imzanın olmadığını kamuoyuyla paylaştık. Çünkü milli takımda kampta olan bir oyuncunun önemli bir turnuva başında kontrat konuşmaları, görüşmeleri ve imzalamasının etik olmadığını ve oyuncularımızın kafalarını karıştırmak istemediğimizden dolayı herhangi bir resmi görüşme geçmemiştir.

Bu süre zarfında kulübü daha yakından incelemeye almaya karar vermiştik. Türkiye’de bulunan yakın çevremiz, sporcular, eskiden bu kulüpte oynamış sporcular (yerli-yabancı), staff ve menajer dostlarımız kulübü bize anlatmış ve şaşkınlıkla daha çok araştırmalara başlamışızdır.

Araştırmalarımızın sonucunda FIVB’den aldığımız bilgiye dayanarak Trabzon İdmanocağı Spor Kulübü’nün eski oyuncu ve stafına en az 3 ay maaş borcu olduğu, FIVB’den de transfer penceresinin kapalı ve transferleri için onay alamadığı, şu ana kadar tüm transferlerinin sadece kağıt üzerinde sözleşmesi olduğunu ve kulüp borçları kapatılana dek bu transfer penceresinin açılmayacağı bilgisine ulaştık ve bu durum bizim gözümüzü korkutmuştur ve sezon içinde oyuncumuzun kafasını karıştırabilecek bir problem olduğuna inanmışızdır.

Sportif olarak kulüp başkanının disiplin cezaları ve cezası bitmeden tekrar ceza alması, maç ve antreman sıralarında sahaya aşırı müdahaleleri ve oyuncu ve antrenörlerine karşı hakaret ve kötü sözlü içerikler kullanması bizi bu transferden tamamen soğutmuştur.

Bu sırada Halkbank’tan, Trabzon İdmanocağı ile alakalı hiçbir durumu bilmeden, yeniden gelen teklif bizi baştan beri sıcak baktığımız, başkan, yönetim kurulu ve antrenör ekibiyle birçok kulübe örnek olacak seviyede olan Halkbank ile anlaşmış bulunduk.

Sözleşme sözlük anlamı olarak da 2 tarafın anlaşması ve imzalaması sonucunda olan resmi belgedir. Kulüp tek taraflı imzaladığı kontratta kendine hak düşünmüş ve gerçek karakterini oyuncumuz ve şirketimizin özelini internette paylaşarak gözler önüne sermiş ve birkez daha bizim ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı kanıtlamıştır. Şimdi Halkbank Yönetimi’nin de gördüğü gibi Trabzon İdmanocağı’nın koyduğu kontrata bağlı olarak şirketimiz ‘Para herşey değildir’ cümlesini göstermiştir. Trabzon İdmanocağı ile anlaşamayacağımızı ve başka kulübe imza atacağımızı, bizi teklifi getiren menajer Özlem Özçelik’e ilettik. Kendisi başkanla konuştuktan sonra ağlayarak bize geri dönüş yapıp, kendisine hakaret ve tehditsel konuşmaların geldiğini bu transfer bitmezse kendisinin menajerlik hayatını bitireceği iletilmiştir. Zaten kendisinin mesaj kutusunda da bu mesajlar hala yer almaktadır. 100’den fazla kez milli takım maçlarına çıkıp Şanlı Türk bayraklı formayı terletip kaptanlık yapmış bir hanımefendiye karşı takınılan tavır zaten Trabzon İdmanocağı Başkanı’nın gerçek yüzünü Özlem Özçelik’e göstermesiyle son bulmuştur.

Şirketimizin en az 20 direkt anlaşmalı oyuncusu vardır. Herbiri bizim için ayrı, önemli, özel ve ülkelerinde ve spor camiasında saygı değer oyunculardır. Tüm kulüp ve kamuoyuna bildiririz ki ‘OYUNCUMUZ İÇİN GEREKİRSE SON 1 DAKİKADA FİKRİMİZİ DEĞİŞTİRİR VE MADDİYATI BİR KENARA ATIP, DOĞRU, DÜRÜST VE DAHA İYİ OLANI SEÇERİZ VE OYUNCULARIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜRÜZ!

Bu konuyla alakalı tek üzüntü duyduğumuz durum Milli takım antrenörlerimizden saygı ve sevgi beslediğimiz Sayın Reşat Arığ’ın bu süreç içinde kulübün başantrenörü pozisyonunda olmasıdır.

Sixteen Menajerlik şirketi olarak ne Trabzon İdmanocağı’na ne de herhangi bir kulübün reklamına ihtiyacımız yoktur.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Sixteen Menajerlik Şirketi

Onat KURT

İlgili Haberler

Galatasaray’da da 6 pozitif vaka

admin

Barış Kupası tamamlandı

admin

Dilan Yaşar: Yeni sezonu iple çekiyorum

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası