Voleybol Plus

Şırnaklılar voleybollu sosyal yaşam alanına kavuştu

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname ile görevlendirme yapılan Şırnak Belediyesi, kenti sosyo kültürel faaliyetlerin yapılacağı alana kavuşturuyor.

Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu’nun göreve gelmesiyle rutin görevlerin yanında gerçekleştirdiği projelerle halkın büyük takdirini kazanan belediye, kısa sürede kentin çehresini değiştirdi.

PKK’lı teröristlerin saldırılarında tahrip olan kanalizasyon ve su şebekelerini baştan aşağıya yenileyen belediye, yeşil alan sıkıntısını Şırnak Belediyesi, Özel İdare ve Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) desteğiyle Halihazırda Yeşilyurt Mahallesi Uludere Caddesindeki 83 dönüm arsa üzerinde gerçekleştirdiği Şehr-i Nuh Rekreasyon ve Mesire Alanı’yla giderdi.

Bu sayede kent sakinlerinin nefes alacağı, yediden yetmişe herkesin yararlanabileceği bir sosyal alan oluşturuldu. Hafta sonu mesire alanına akın edenler, çocuklarıyla iyi vakit geçirmenin keyfini yaşıyor.

Belediye Başkan Vekili Bedirhanoğlu, yaptığı açıklamada, bu tür projelerle kentsel yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Daha önce kentte uygulanmayan bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Bedirhanoğlu, 83 dönümlük alanda uygulanan proje için 6 milyon lira harcadıklarını aktardı.

68 dönümü yeşil alandan oluşacak mekanda yürüyüş ve koşu parkuru, çocuk oyun ve etkinlik alanı, amfi, futbol, voleybol ve basketbol sahalarının da yer alacağına işaret eden Bedirhanoğlu, şöyle konuştu:

“Şehr-i Nuh Rekreasyon ve Mesire Alanı içerisinde 3 bin metrekarelik gölet, çocuklarımıza özel planladığımız oyun alanları, yürüyüş parkurları var. Vatandaşlarımız gelip çok rahatlıkla piknik yapacakları alan mevcut. Bu sayede Şırnak’ın eksikliği hissedilen mesire alanı ihtiyacını bu proje ile karşılamış olduk. Şırnaklı vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çabalıyoruz.”

HALK HİZMETLERDEN MEMNUN

Mesire alanına ailesiyle pikniğe gelen Zeki Çelik, kenttin yıllardır özlenen hizmetlere yeni görevlendirme yapılan belediye ile kavuştuğunu dile getirdi. Görevlendirme yapılan belediyenin çok kaliteli hizmet sunduğunu işaret eden Çelik, 83 dönümlük alanın çok güzel şekilde düzenlendiğini anlattı.

Daha önce aileleriyle gidecekleri sosyal alanların yokluğuna değinen Çelik, şunları söyledi:

“Şırnaklılar yoğun talep gösteriyor. Bu da gösteriyor ki milletimiz böyle hizmetlere aç. Daha önceki belediye yönetimi çalışmıyordu, halkın parasının nereye gittiğini hepimizin malumudur. Yeni belediye ile halk hizmetle tanıştı. Yapılan mesire alanı herkese hitap ediyor. Burada her şey düşünülmüş, gençler için spor alanı, aileler için piknik alanı çocuklar için ise oyun alanları kurulmuş.”

‘ALLAH DEVLTEMİZE ZEVAL VERMESİN’

Hayrettin Kızılay da mesire alanının belediye kaynaklarının halka dönüşü sonucunda ortaya çıkan bir eser olduğuna dikkati çekti.

Daha önceki yönetimin belediye kaynaklarını terör örgütüne aktardığını vurgulayan Kızılay, “Ama artık halka böyle geri dönüşü oluyor. Allah devletimize zeval vermesin. Emeği geçen herkese bize böyle bir tesis kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. Gerçekten kent için çok büyük ihtiyaçtı” dedi.

Asker Uyar ise belediyenin kentin eksikliğine yönelik hizmetleri sunduğunu dile getirerek görevlendirme yapılan belediye yönetiminin bu projeyle Şırnaklılar’ın büyük ihtiyacını giderdiğini bildirdi.

Mesire alanının her yaşa hitap eden bir yer olduğuna işaret eden Sebahat Kabak, “Bu sayede hafta sonları iyi vakit geçirebiliyoruz. Ailemizle gidebileceğimiz bir yer yoktu. Bu eksiklik belediyemiz tarafından karşılandığı için çok mutluyuz. Daha önce hep evdeydik, dışarı çıkamıyorduk. Bu sayede nefes almış olduk. Huzur ve güvenle çocuklarımızı buraya getiriyoruz” diye konuştu.

Meryem Ergin ise belediye yönetimine teşekkür ederek “Burayı hizmete açandan Allah razı olsun. Devletimiz sağ olsun var olsun. Allah düşmanlarımıza da fırsat vermesin” dedi.

İlgili Haberler

Mehrzad’ın yolu

admin

Yunus Öçal’ın Yunanistan’daki başarısı

admin

Manşet Dergisi’nin 159. sayısı çıktı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası