Voleybol Plus

Silopi’de öğretmenlerin tek sosyal etkinliği voleybol

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde görevli öğretmenler, uzun süren terör ve çatışmalı ortam ardından yaşamın normale döndüğü ilçede spor salonunda düzenlenen voleybol turnuvası ile stres atmaya çalışıyor. Öğretmenler, aralarında organize ettikleri ve 170 kadın ve erkek öğretmenden oluşan 20 takımın katıldığı bir voleybol turnuvası düzenledi.

Silopi İlçesi’nde 14 Aralık 2015 tarihinde uygulanan ve 24 Nisan tarihinde kısmen kaldırılan sokağa çıkma yasağından sonra yaşam normale dönmeye başlarken, ilçede görevli öğretmenler sosyal aktivite olarak spor salonunda maç yaparak stres atmaya çalışıyor. Hendek-barikat operasyonları nedeniyle uzun süre sıkıntı çekilen ilçede görev yapan öğretmenler, aralarında voleybol turnuvası düzenledi. Lise ve ortaokullarda görevli 170 öğretmenden oluşan 20 takımın katıldığı turnuva, öğretmenler arasında büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu. Turnuvada dereceye giren takımlara 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde törenle kupaları verilecek. Turnuvaya katılan öğretmenlerden Arzu Kılıçoğlu, Silopi’ye ön yargılı geldiğini belirterek, “Buraya geldiğimde çok güvenli olduğunu gördüm. Gece dışarı çıkabiliyoruz. Hatta turnuva bile düzenleyebiliyoruz gördüğünüz gibi. Her şey yolunda” dedi.

Öğretmenlerden Sercan Sevlen de, 3 yıldan bu yana Silopi’de görev yaptığını anlatarak, “Geçen yıl yaşanan sıkıntıların ardından böyle güzel etkinlikler ile ilçemizin öğretmeni, memurlar eğleniyor, aktivite yapıyorlar ve de stresleri bir nebze olsa da unutup, atmaya çalışıyorlar. Bu turnuvayı düzenleyen, katkıda bulunan herkese buradan teşekkür ediyorum.”

İlgili Haberler

TFL Altekma’dan 3 takviye daha

admin

Beşiktaşlı genç voleybolcu Miray Hatun, ABD yolcusu

admin

Hakem ve Gözlemci Gelişim, Bilgilendirme Semineri 2. grupla devam ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası