Voleybol Plus

Şeyma Ercan: Grupta kilit maçımız Sırbistan’la

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın smaçörlerinden, 23 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Ankara’da ev sahipliği yapacağımız Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na dair soruları yanıtladı.
Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda milli formayı giymek senin için ne ifade ediyor?

Biz her zaman giydiğimizde bu Milli Takım formasını çok gurulanıyoruz. Çok mutlu oluyoruz. Üzerimizde çok fazla sorumluluk oluyor, bunun farkındayız. Çünkü sadece kulüp takımındaki gibi değil. Sadece belli bir kısmı simgelemiyorsun sen. Bütün Türkiye’yi temsil ediyorsun. O yüzden çok daha fazla motive olman, çok daha iyi şeyler yapman gerekiyor. Onun için zor bir durum. Zor bir sorumluluk. Ama bu sorumluluk çok gurur verici. Dediğim gibi yolun başında, biz ilk yola çıktığımızda, ilk voleybola başladığımız andan itibaren en büyük hayalimiz Milli Takım forması giymekti. Şu anda da çok şükür bu hayalimize kavuştuk.
Ülkemiz turnuvaya ev sahipliği yapacak. Ev sahibi olmanın avantajları nelerdir?
Ben şanslı bir jenerasyondan geliyorum. Bizim jenerasyonumuzda, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarını, yıldızlarda ve gençlerde Ankara’da oynama fırsatı bulduk ve şampiyonlukla sonuçlandırdık. Seyircimizin önünde o kupayı kaldırmak gerçekten inanılmaz. Hayatımdaki en özel günlerden birkaçıydı diyebilirim. Yine onu yaşamak istiyoruz. Ankara seyircisi zaten sürekli bizi destekliyor. Sürekli yanımızda oluyorlar. Onları tekrar bekliyoruz salonlara ve onlarla beraber yine kupayı kaldırmak istiyoruz.
Rakiplerimizi kısaca değerlendirebilir misin?
Avrupa Şampiyonası zaten en üst turnuvalardan olduğu için herkes çok iyi hazırlanıp gelecek. Çünkü biz de öyle yapıyoruz. Sonuna kadar hazırlanıyoruz, sonuna kadar antrenmanımızı yapıyoruz. En iyi seviyemizde oraya gitmek istiyoruz. Diğer takımlar da öyle yapacaklar. bence turnuvanın ilk maçları her zaman çok önemlidir. İlk maç da çok önemli. Ama grubun kilit maçı Sırbistan maçı diyebilirim. Çok sert bir takım.
Milli takım seyircisine bir mesajın var mı?
Ankara seyircisi dediğim gibi sürekli bizim yanımızda oluyorlar. Sürekli kazandığımızda değil, kaybettiğimiz zamanlarda da oldu. Mesela bu seneki, VNL maçlarında kaybettik ama bizi hiçbir zaman desteklemekten vazgeçmediler. Ertesi gün daha fazla seyirci sayısıyla bizi karşıladılar. Bu bize gerçekten ekstra bir motivasyon, ekstra bir güç oluyor. Ben onlarla

beraber birlik olup, kenetlenip, çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum.

İlgili Haberler

Filenin Sultanları, Milletler Ligi’ne galibiyetle başladı

admin

Erkek Milliler, Karadağ’da kampa girdi

admin

Berk Dilmenler’e milli davet

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası