Voleybol Plus

Serhat Coşkun, yeni sezona Tofaş’la hazırlanıyor

Yeni sezonda Çin’in Tianjin takımının formasını giyecek olan Türk Voleybol Milli Takımının en önemli pasör çaprazlarından biri olan Serhat Coşkun yaklaşık olarak bir buçuk aydır TOFAŞ Voleybol Takımıyla antrenmanlara çıkıyor. Çin’de yeni sezonun kasımın ortasında başlayacağını belirten yıldız oyuncu, ”Kariyerime bu sezon Çin’de devam edeceğim. Sezon orada geç açılacak o yüzden antrenmansız kalmak istemedim ve ikinci evim gibi olan Bursa’da eski antrenörüm Ünal Akgünel hocamın takımı TOFAŞ’la antrenmanlara çıkıyorum” dedi.

TOFAŞ Voleybol Takımında takımda tecrübeli oyuncuların yanında çok sayıda genç ve yetenekli oyuncunun da bulunduğuna dikkat çeken Serhat Coşkun, “Burada bulunmam hem kendi adıma hem de genç oyuncular adına çok önemli diye düşünüyorum. Onlara voleybol yaşantım boyunca kazandığım tecrübeleri aktarmaya çalışıyorum. Umarım bu süreç onlar için faydalı olur ve güzel bir voleybol yaşantıları olur” ifadelerini kullandı.

Kendi kariyeri hakkında da konuşan Coşkun, “Yıllarca Türkiye’de önemli takımlarda oynadım. Bu kararı verirken hem biraz değişiklik hem de Türk voleybolunu yurtdışına çıkarmak gerektiğini düşündüm. Bizim yaşımız geçiyor ama bizden sonra gelecek olan jenerasyonlara örnek olmasını istiyorum. Ülkemizi orada en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Bunun için de şimdiden çalışmalarıma başladım. Umarım sakatlıksız güzel bir sezon olur” diye konuştu.

Son olarak Çin’de farklı bir tecrübe yaşayacağını belirten 29 yaşındaki oyuncu, ”Benim için tamamiyle farklı bir kültür. Orada İngilizce’yi dahi çok az biliyorlar. Havalimanına indiğiniz zaman her şey Çince. Takım menajerimiz İngilizce biliyor. Onun yardımıyla bir şeyler yapmaya çalışacağım. Dediğim gibi çok farklı bir tecrübe olacak. Her şeyi yaşayıp göreceğiz” dedi.

voleybolplus.com/ÖZEL HABER

İlgili Haberler

Deniz Dülger, Nevşehir Bld.’de

admin

Sigorta derbisi Sigorta Shop’un

admin

Samsun BŞB Anakent voleybolda sezonu açtı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası