Voleybol Plus

Sedef Sazlıdere: Birliktelik başarıyı getirdi

Kale 1957 Spor Kulübünün başarılı oyuncusu birlikteliğin başarıyı getirdiğini ifade etti.

Kale 1957 spor kulübünde gösterdiği başarılı performansın yanı sıra, pozitif enerjisi ile takıma güç katan Sedef Sazlıdere ile sezonu değerlendirdik. Sazlıdere Sultanlar Ligi heyecanını ilçeye yaşatmak istediklerini ifade etti.

KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ?
SEDEF SAZLIDERE: 1992 yılında Bursa’da doğdum. Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde okuyorum.

VOLEYBOL’A NASIL BAŞLADINIZ?
SEDEF SAZLIDERE: Voleybola 10 yaşında, okuduğum ilkokulda yapılan seçmelere katılarak başladım.

OYNADIĞINIZ KULÜPLER?
SEDEF SAZLIDERE: Mako, Nilüfer Belediyespor, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Bursaspor, Seramiksan, Aydın Büyükşehir Belediyespor kulüplerinde forma giydikten sonra Kale 1957 Spor Kulübü’ne transfer oldum.

KALE 1957 SPOR KULÜBÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
SEDEF SAZLIDERE: Öncelikle böyle bir kulüpte oynama şansı bulduğum için çok mutluyum. Bir sporcu için gerekli olan her imkanı en iyi şekilde sağlayan bir kulüp ve bu biz sporcular için çok büyük bir şans. Spora ve sporcuya verdikleri değerle her zaman en iyi yerlerde olmayı hak eden bir kulüp.

KULÜP YÖNETİMİNİN SİZ SPORCULARA YAKLAŞIMINI DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?
SEDEF SAZLIDERE: Kulüp yönetimimiz bizim için yönetimden çok aslında bir aile gibi. Sezon boyunca her durumda ve her an desteklerini bizlere gösterdiler. Her zaman yanımızdaydılar ve bu da bizi başarıya götüren en büyük etmenlerden biriydi.

NORMAL SEZONU DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?
SEDEF SAZLIDERE: Bizim için uzun ve yorucu bir süreçti. Sezona başladığımız günden itibaren takım olarak çok çalıştık. Hem fiziksel hem de mental olarak her zaman en üst seviyede kalmaya çalıştık ve hiçbir zaman pes etmedik. Normal sezonu lider bitirerek emeklerimin karşılığını aldık.

NORMAL SEZONDA EN ÇOK ZORLANDIĞINIZ KARŞILAŞMALAR?
SEDEF SAZLIDERE: Her maçın ayrı bir zorluğu var aslında. Ama biz oynadığımız 22 maçın 21’ini kazanarak bu zorlu süreci en iyi şekilde tamamladık.

PLAY-OFF YARI FİNAL GRUBU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
SEDEF SAZLIDERE: Play-Off’lar her zaman daha zordur. Fiziksel ve mental olarak hangi takım daha güçlüyse o takım daha avantajlıdır. Oynadığımız 3 maçta zorlu maçlardı ama biz yarı final grubunda oynadığımız üç maçın üçünü de kazanarak lider olarak final grubuna adımızı yazdırdık.

ÇAN İLÇESİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
SEDEF SAZLIDERE: Çan sessiz, sakin ve doğayla iç içe bir ilçe. Bir sporcu için yaşaması kolay ve keyifli. Burada olduğum için mutluyum.

TAKIM İÇERİSİNDEKİ MARKADAŞLIĞI NASIL BULUYORSUNUZ?
SEDEF SAZLIDERE: Takım sporlarında arkadaşlık en önemli şeylerden biri. Biz hem saha içinde hem de saha dışında iyi arkadaşlık ilişkilerine sahip bir takımız. Bu da bizi başarıya götüren ana etken.

İLÇEDE ZAMANINIZ NASIL GEÇİYOR SİZE GÖSTERİLEN İLGİ NE SEVİYEDE?
SEDEF SAZLIDERE: Kulübümüz bize tesislerde her türlü imkanı sağladığı için antrenmanlardan kalan boş vakitlerimizde daha çok kulübümüzün tesislerinde vakit geçiriyoruz. Çan’a geldiğimiz ilk günden itibaren bize gösterilen ilgi ve alaka bizi çok mutlu ediyor. Gerek saha içinde gerek saha dışında destekleriyle her zaman yanımızdalar. Hiçbir maç bizi yalnız bırakmıyorlar. Bu da bizim moral motivasyon olarak en üst seviyede kalmamızı sağlıyor.

PLAY-OFF FİNAL GRUBUNU OYNAYACAKSINIZ NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
SEDEF SAZLIDERE: Şu an küresel çapta yaşanan ve ülkemizin de etkilendiği bir sağlık problemiyle karşı karşıyayız. Bu sebepten dolayı maçlarımıza ara verildi. Bizler bu süreçte antrenmanlarımıza evlerimizde devam ediyoruz. Play-Off final etabı maçlarımızı ne zaman oynayacağımız belli değil ama lig etabı ve yarı final etabında olduğu gibi final etabında da son topa kadar mücadele ederek şampiyonluk kupasını Çan’a getirmek istiyoruz.

VOLEYBOLDA KARİYER PLANLAMANIZ NEDİR. HAYALİNİZ NEDİR?
SEDEF SAZLIDERE: Öncelikli hayalim şampiyonluk kupasını Çan’a getirmek. İlerleyen yıllarda da hayatıma yeni bir deneyim katmak için Avrupa’da oynamak istiyorum.

İlgili Haberler

İbrahim Emet: Fenerbahçe ailesinin bir parçası olduğum için çok mutluyum

admin

Merinos’tan tam 5 imza

admin

Filenin Efeleri’nden bronz madalya

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası