Voleybol Plus

Sarıyer Bld.’den Dayanışma ve Dostluk Gecesi

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü, kuruluşunun 30.yılına yaklaşırken, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde dayanışma ve dostluk gecesi yemeği gerçekleştirdi. Voleybol, futbol, kız futbol, karate, judo, basketbol, tekvando, yüzme ve briç olmak üzere 9 branşta eğitim veren kulübün düzenlemiş olduğu gecede, TVF Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden sosyal sorumluluk projesi Kadın Voleybol A Takım kadrosu tanıtıldı.

Kulübün 3 sezondur başkanlığını yürüten Hayrettin Dereli, çocukları spor ile sağlıklı geleceğe hazırlamayı hedef belirlediklerinin altını çizerek; “ Şüphesiz ki sağlam bir oluşum, sağlam bir altyapıdan gelişir. Sayısız başarılar, milli takıma, diğer kulüplere seçilen veya A takımımıza yükselttiğimiz oyuncular, geleceğimizin aydınlanması yolunda bir ışık oluşturmaktadır. Her zaman sosyal sorumluluk olarak gördüğümüz takımlarımız doğrultusunda çocuklarımıza sporu aşılamak, onları topluma faydalı ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmek öncelikli değerlerimizdir. 2009 yılında Belediye Başkanımız Şükrü Genç’in öncülüğünde sosyal sorumluluk projesi olan Kadın Voleybol Takımımız, Sarıyer’de spora öncülük eden bir pilot takım haline gelmiştir. Bu yolculukta tabi ki en büyük projelerimizden biri ise Sarıyer’e yakışır nitelikte bir tesise kavuşabilmektir. Bunun da en kısa sürede gerçekleşeceğine inanıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana tüm branşlarda tek bir hedef belirledik, o da şu ki; çocuklarımızı özellikle kız çocuklarımızı yaşamın her alanında varlığını, başarısını, gücünü ve yapabileceklerini göstermek, onları spor ile sağlıklı bir geleceğe hazırlarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Altyapılarımızla güçlenen ve daha da anlamlanan hedefimiz sonucunda başarıya ulaşan çocuklarımız, bizlerin en büyük gurur kaynağı olmuştur.” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı ve kulübün Onursal Başkanı Şükrü Genç ise yaşadığı gururu dile getirirken; “Asıl olan bu işi inanarak yapmak, yani gönülden, içtenlikle yapmak. Bir spor takımı kuralım demekle olmuyor bu işler. Hissetmek ve yaşamak gerekiyor. Onu yaşadığımız için gurur duyuyoruz. Bu sayıyı daha da artırmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Sarıyer’de spor yapmayan çocuk kalmasın düşüncesiyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kadın voleybol takımımız çok başarılı. Hepinizin yolu açık olsun” ifadelerini kullandı.

Gecede sahne alan Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Özgür Akdemir, birbirinden güzel türkülerle misafirlere keyifli anlar yaşatırken Başkan Şükrü Genç’in büyük oğlu Alican Genç ve eşi Burcu Genç orkestra eşliğinde yaptıkları düetle duygu dolu anlar yaşattı.

İlgili Haberler

Karşıyaka 12’de 12 için sahada

admin

TED Kolejliler haftayı galibiyetle kapattı

admin

Antalyaspor, Emooptik’i ziyaret etti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası