Voleybol Plus

Samet Güneş-Ceyda Güneş: Kendimizin hocası olduk

Türk voleybolunun genç çifti Ceyda-Samet Güneş, lige Koronavirüs yüzünden verilen arada geçen günlerini SABAH’a anlattı. İlbank formasını giyen Ceyda Güneş, “Süreç başladığından beri söylenen tüm kurallara uyduk. Evimizden zorunlu ihtiyaçlarımız haricinde çıkmıyoruz. Ailemiz ve arkadaşlarımızla temas halinde bulunmuyoruz. Her yeri sürekli dezenfekte edip ellerimizi sık sık yıkıyoruz. Hatta biraz abarttığım için ellerim dezenfekte edilmekten yara oldu diyebilirim. Şu süreçte mecburi çalışanlar dışında herkesin evinde kalmasını temenni ediyorum. Sağlık çalışanlarımıza her gün dua ediyorum” diye konuştu.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIZ’

Halkbank altyapısından milli takıma kadar yükselen Samet Güneş ise “Biz şanslı olanlarız. Evimizde, dışarı çıkmadan yaşayabiliyoruz ama çalışması gereken ve dışarda olan insanlarımızın çok desteğe ihtiyaçları var. Dünyaya kıyasla virüs ülkemize geç geldi. Bu süreçte devletimiz zaten gerekli önlemleri aldı ama bizim, halk olarak kendi önlemimizi almamız daha önemli. Son olarak buradan bütün sağlık çalışanlarımıza, hastanelerde çalışan personelimize teşekkür etmek istiyorum. Bu dönemde ve her zaman onlara minnet duyuyoruz” diye konuştu.

‘EVDE YENİ ŞEYLER ÖĞRENİYORUZ’

İkinizin de voleybolcu olması evdeki idmanlarda işinizi kolaylaştırdı mı?

SAMET GÜNEŞ: Çok büyük kolaylık oluyor. Bir nevi birbirimizin antrenörlüğünü de üstleniyoruz. Hem eğlenceli hem faydalı çalışıyoruz. Çok boş zamanımız olduğu için de bazen eski maçlarımızı izleyip, hatalarımız veya iyi yaptığımız şeyler hakkında tartışıyoruz.
CEYDA GÜNEŞ: İkimizin de aynı işi yapması ve evdeyken birlikte çalışıyor olmamız çok büyük rahatlık. Birbirimize yeni bir şeyler katıp birlikte uygulamaya çalışıyoruz.

‘ÖZLEM LİSTESİ UZAR’

En çok neyi özlediniz?

CEYDA GÜNEŞ: Dışarı çıkıp tüm sevdiklerime sıkıca sarılıp, onlarla kahve içip muhabbet etmeyi özledim. Elbette bu liste uzar gider.
SAMET GÜNEŞ: Voleybolu, arkadaşlarımı gerçekten özledim. Bir de balık tutmayı çok özledim. Zaten çok kısıtlı boş zamanımda gidebiliyordum.

İlgili Haberler

Nilüfer Bld. ilk galibiyetini aldı

admin

Galatasaray, CEV Kupası’nda 8’li Finaller Turu’na Yükseldi

admin

Neriman galibiyeti getiren isim oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası