Voleybol Plus

Sahada mutlu dans: Rett Larson ve Isınma İlhamı

2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele eden Almanya Kadın Voleybol Milli Takımı’nda, Bulgaristan’ın Plovdiv kentindeki maçlarından bazılarına katılma şansınız olduysa, kendinizi şanslı biri olarak adlandırabilirsiniz.

Alman ekibi, müsabaka öncesindeki ısınma bölümünde birinci sınıf bir voleybol performansı sergiledi. Bunun nedeni de Alman personel ve oyuncular arasında olumlu havayı yayan özel bir kişi var: Rett Larson !

Almanların güç ve kondisyon antrenörü Rett Larson, ısınma hareketlerinde onu fark etmemeyi imkansız kılıyor. Dans eden ve oyuncuların hareketlerini takip etmesini sağlayan Larson, sadece bedeni değil ruhları da ısıtmaya yardımcı oluyor.

ABD’de doğan Rhett, üniversiteden mezun olduktan hemen sonra oyuna olan sevgisini geliştirdi. Arkadaşlarıyla zamanlarını plaj voleyboluna adayan Larson, antrenörlük mesleğinde profesyonelleşerek, profesyonel voleybol takımlarını çalıştırmaya başlamayı “mutlu bir kaza” olarak görüyor. Rett, Çin’de birkaç yıl çalıştıktan sonra Çin Kadın Milli Takımı’na yardım etmeye çağrıldı.

Çin Kadın Milli Takımı’nda çalıştığı dönemi şöyle anlatıyor:

“Lang Ping, Pekin Olimpiyatları için ABD ekibine liderlik ediyordu. Çin’e döndüğünde, ABD’de güç ve kondisyonun ne kadar iyi olduğunu görmüştü. Takımla çalışma teklifini aldım ve sonunda kazanacakları 2015 Dünya Kupası’na hazırlanmalarına yardımcı oldum. Voleybolu, Çin kültürünü biliyordum ve dili konuşuyordum.”

Son zamanlarda Almanya’nın maçlarına katılan herkes, takımın Rett liderliğindeki ısınma seanslarını görmeden edemiyor. Oyunculara dans hareketleri gösteren Rett, tüm gözlerin üzerinde olduğunun farkındadır.

İlgili Haberler

Sırbistan namağlup çeyrek finalde

admin

İtalya’nın Gloria Cup kadrosu belli oldu

admin

Marko Ivovic yeniden Resovia’da

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası