Voleybol Plus

Rasic: Altını alıp podyuma çıkmaktan daha güzel bir his yok

Milena Rasic WorldofVolley’le bir söyleşi gerçekleştirdi. Orjinaline şuradan ulaşabileceğiniz röportajın çevirisi şöyle:

 

Kariyerinin en başarılı sezonuydu,katılıyor musun?

Benim için rüya gibi bir seneydi. Bu sene yaşadıklarımdan dolayı çok mutluyum ve devamının gelmesini umuyorum. Sanırım,sözcüklerle anlatamam.

Kulüpler seviyesinde tüm kupaları kazandın,şampiyonluklara abone oldun gibi gözüküyor?

Büyük koçlarla ve iyi oyuncularla çalıştığım için şanslıyım. Bizim için tarihi bir sezondu ve bu yıla da aynı hedeflerle girebildiğimiz için memnunum.

Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kariyerinin en büyük başarısıydı. Peki anahtarı neydi?

Bu benim koleksiyonum için sabırla beklediğim parçalardan biriydi. Bu yıl daha iyi bir atmosfer oluşturduk ve çok iyi bir takım ortaya çıkardık. Bu da bize altını getirdi. Tek bir hedefimiz vardı. O -çoktandır beklediğimiz- altını kazanmak.

 

Son olarak Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda altını aldın. Performansınızı nasıl değerlendirirsin?

 Turnuva oynamak Vakıfbank’ın en iyi bildiği işlerden biri olarak düşünüyorum. Turnuva boyunca üst seviyedeydik ve birçok insandan çok güçlü göründüğümüzü duydum. Çin’deki taraftarlarımız bundan oldukça keyif aldı.

 Eczacıbaşı’na karşı oynadığınız son iki maçı kaybettiniz. Türkiye Ligi’nde kupayı kazanmak için çok çalışan rakipleriniz var. Siz neler bekliyorsunuz?

Eczacıbaşı çok iyi  bir takım ve hedefleri yüksek. Zor bir yıl geçireceğiz. İki maçı kaybettik fakat ileri ki önemli mücadelelerde seviyemizi arttıracağımızı düşünüyorum. Bu sezon da iki takım final oynayacaktık. Bir kez daha muhteşem bir final olacak.

Vakıfbank’taki beşinci sezonun. Burdan sonra başka bir forma giymeyi düşünüyor musun?

Bu beş seneden sonra,burayı evim gibi gördüğümü söyleyebilirim. Başka bir yere gitmek için bir sebebim yok. Konuşmak için çok erken fakat karar vereceğim şeyin;beni motive edecek ve çalışmaya itecek olan şey olduğuna eminim.

Voleybola dair kazanılmamış bir hayalin var mı?

Olimpiyat altını! Hayal ettiklerimden biri. Pekin’de gümüş de büyük başarıydı fakat altını aldığımda voleybola dair hayallerimi tümüyle gerçekleştirmiş olacağım.

 

Kulüp sezonundan Milli Takım sezonuna geçerken zorlanıyor musun?Dinlenmeye vaktin oluyor mu?

Bu gerçekten zor. Mental olarak kendini yeni hedeflere odaklamak fiziksel durumundan biraz daha zor. 3-4 gün dinlenme süremiz oluyor. Fakat buna da alışıyor zamanla ve her şey kolaylaşıyor.

Başantrenör Rasic… Koçluk için konuşmak çok erken olabilir ama ne düşünüyorsun bu konuda?

Sporun içinde kalmayı istiyorum. Şu an gelecekten emin değilim. Fakat çocuklarla çalışmak güzel olabilir.

Bu yeni yılı nasıl geçireceksin?

8 yıl sonra evimde olma fırsatım oldu ve bana inanın dünyanın en mutlu insanıyım. Bu boş zamanımı ailem ve arkadaşlarımla değerlendireceğim.

2019 hedefin nedir?

Bu konuda mütevazi olamayacağım. Yarıştığım tüm kupaları almak istiyorum. Altını alıp podyuma çıkmaktan daha güzel bir his yok.

Genç voleybolculara birkaç tavsiye vermek ister misin? 

Kalıcı olmak isteyin. Çok çalışın ve rüyalarınıza yürüyün. Bu uzun yol bariyerlerle dolu fakat inanırsanız bütün bunların üstesinden gelir ve rüyanıza ulaşırsınız.

Çeviri: VoleybolPLUS

 

İlgili Haberler

Fenerbahçe’den Vargas’a teşekkür ve veda

admin

Srecko Lisinac Trentino’da

admin

Volkan Döne: Halkbank daha güçlü dönecektir

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası