Voleybol Plus

Ramazan Yıldırım: Ligde ilk 4’te olmak istiyoruz

THY Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, World Of Volley sitesine verdiği röportajda takımın şu anki durumunu ve hedeflerini değerlendirdi.

1.THY sezona bir kupa ile başladı. Resmi yarışmaların başlamasından önce bir takım için bu ne kadar önemlidir?
Bu sezon için belirlenen hedeflerimizden birini başarı ile tamamlamış olmak bizleri mutlu etti. Balkan Kupası kulübümüze ait ilk Avrupa Kupası olmasından dolayı büyük önem taşıyor. Ek olarak, bu kupayı kazanmak hem takım içindeki güven ve motivasyonumuzu pekiştirdi, hem de Challenge Kupası’na gitmemiz için önemli bir basamaktı.

2. Sultanlar Ligi’nde gelecek sezon için beklentileriniz neler?
Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bu yıl Vestel Venus Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım içinde tamamlamak istiyoruz.

3. Bu yaz boyunca transfer anlamında tüm hedeflerinizi tamamladınız mı?
Sporcular ve teknik ekip dahil olmak üzere kadromuzdaki herkes, çalışmayı istediğimiz kişilerdi. Tüm kadroyu hedeflerimize ve kulüp karakterimize uygun olarak seçtik. Kadromuzu şekillendirirken her kişinin saha içi performansının yanında, yapıcı, birleştirici, azimli, çalışmayı seven, bireyden önce takımı tutan bir karaktere sahip olmasına dikkat ediyoruz.

4. Challenge Kupası’nda mücadele edeceksiniz. Burada hedefleriniz nelerdir?
CEV Challenge Kupası’nda oynayacak olmak bizim için yeterli değil, Challenge Kupası’nı kazanmak istiyoruz.
Kadromuz, gelecek vaat eden sporcular ile tecrübeli ve Milli Takımlar düzeyinde büyük başarılar elde etmiş olan sporcuların harmanlanmasından oluşuyor.
Bu kadronun, hem Sultanlar Ligi’nde hem de Challenge Kupası’nda iyi bir uyum yakalayarak bizi hedeflerimize ulaştıracağına inanıyoruz.

5. Gelecek sezonlarda kulübünüzden ne bekleyebiliriz?
Türk Hava Yolları, Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu ve en değerli markasıdır. Ülkemizi dünyanın dört bir yanında temsil eden bir markanın çatısı altında faaliyet gösteren bir takım olarak, bizlerin hedefleri her zaman yüksek olacaktır. Bugüne kadar gösterdiğimiz her sene daha da yükselen ivmemiz sözlerimizin kanıtıdır. Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün amacı ise, Türk Sporuna büyük başarılar ve örnek sporcular kazandırmak diyebiliriz.

İlgili Haberler

Galatasaray’da Voleybol A.Ş.’nin kurulması reddedildi

admin

Bakan Kasapoğlu: Artık israfa müsamaha göstermeyeceğiz

admin

Gözde Yılmaz: Teklif gelince kalbim ‘güm güm’ atmaya başladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası