Voleybol Plus

Plaj Voleybolu’nda yaz sezonu devam ediyor

Türkiye Voleybol Federasyonu, Plaj Voleybolu 2016 Yaz programı ile voleybol tutkusunu plajlara taşıyor. Kayıtlı plaj voleybolcu sayısı hızla artıyor. Elitlerin yanı sıra Liseler, Halk ve Şehir ligleri de düzenleniyor. Antrenörlük seminerleri yapılıyor.

İkişer kişilik takımlarla oynanan ve yazın sıcağında, kızgın kumlarda dayanıklılık ile voleybol zekasını estetik bir şölene dönüştüren plaj voleyboluna profesyonellerin yanı sıra halk ve şehir ligleri ile dileyen herkes katılabilecek.

Yaz sezonu Antalya’da 10-15 Mayıs 2016 tarihlerindeki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Antalya Open organizasyonu ile başladı. 35 ülkeden plaj voleybolunda dünyanın en üst seviyesindeki 114 takımının katıldığı başarılı organizasyon, yaklaşık 80 ülkede canlı yayınlandı. Antalya Open’ı Türkiye’den Murat Giginoğlu / Volkan Göğtepe ikilisi 9. bitirirken, erkeklerde Letonya, bayanlarda ise Almanya birinci bitirdi.
Sonrasında 26-29 Mayıs’ta Ankara’da Atlantis Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ve 7.500 Euro para ödülünün dağıtıldığı 2016 CEV Beach Volley Satellite Ankara turnuvasıyla Ankara’lı seyirciler plaj voleybolu heyecanını doyasıya yaşadı. Türkiye’den Esra Betül Çetin / Merve Nezir ikilisi 7. bitirdi.

Plaj Voleybolu heyecanı tüm hızıyla 3-5 Haziran’da Bursa’da Balkan Beach Tour ile devam ediyor. TVF’nin yeni plaj voleybolu tesisi Cengiz Göllü Plaj Voleybolu Tesisinde 6 ülkenin katılımı ile düzenlenecek Balkan Beach Tour’a toplam 34 takım katılıyor. Toplamda 5000 Euro para ödülü dağıtılacak. Uluslararası organizasyonlar serisi 16-19 Haziran’da Antalya Kremlin Palace’da CEV U-20 (20 yaş altı) Avrupa Şampiyonası ile, yaklaşık 20 ülkenin katılımıyla devam edecek.

Türkiye serisi ise 17-20 Mayıs tarihlerinde Aydın Cup özel organizasyonu ile başladı. Harika bir açılışın ardından Türkiye serisi TVF Pro Beach Tour Sole&Mare etabı ile 22-24 Haziran tarihlerinde son yılların gözde tatil cenneti Çeşme’de devam edecek. Ortalama 40.000 TL ödüllü Pro Beach Tour etapları; 1-3 Temmuz Sinop, 14-17 Temmuz Hopa, 22-24 Temmuz Mersin, 11-14 Ağustos Samsun, 19-21 Ağustos Didim, 26-28 Ağustos Bursa Nilüfer Cup ile son bulacak. Bunları yanı sıra geleneksel Zafer Kupası etabı 26-28 Temmuz’da Lefkoşa’da yapılırken bir diğer büyük turnuva 4-7 Ağustos’ta İstanbul Kilyos, High Beach’de (eski Solar Beach) yapılacak. İsteyen herkesin katılabildiği Pro beach tour için tek istenen sporcuların lisans çıkarmak için yeni online sisteme üye olmaları, lisans evraklarını tamamlamaları ve yine bu online sistem üzerinden turnuvaya kayıt yaptırmalarıdır. http://plaj.tvf.com.tr/register.aspx sayfasından üye girişlerini yapılabilir.

Elit organizasyonların yanı sıra 9 ayrı şehirde Liselerarası Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonası elemeleri yapıldı. Liselerarası Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonası, 9-10 Haziran’da Antalya’da düzenlenecek. Yanı sıra Ağustos ve Eylül aylarında Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Sinop, Mersin, Muğla, Bursa ve Samsun plajlarında da Halk ve Şehir ligleri de düzenlenecek.

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu 2016 Yaz Programı

26-29 Mayıs
Ankara, CEV Beach Volleyball Bayanlar Satellite Turu

3-5 Haziran
Bursa, Balkan Beach Tour

9-10 Haziran
Antalya, TVF Liseler Arası Türkiye Şampiyonası

16-19 Haziran
Antalya, CEV Beach Volleyball U-20 Avrupa Şampiyonası (Bayan&Erkek)

22-24 Haziran
Çeşme, Solemare Cup TVF Pro Beach Tour

1-3 Temmuz
Sinop, TVF Pro Beach Tour

14-17 Temmuz
Hopa, TVF Pro Beach Tour

22-24 Temmuz
Mersin, TVF Pro Beach Tour

26-28 Temmuz
Lefkoşa, Zafer Kupası

4-7 Ağustos
High Beach Cup, İstanbul

11-14 Ağustos
Samsun, TVF Pro Beach Tour

19-21 Ağustos
Didim, TVF Pro Beach Tour

26-28 Ağustos
Bursa, TVF Pro Beach Tour

Ağustos/Eylül
TVF Halk / Şehir Ligleri (Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Sinop, Mersin, Muğla, Bursa, Samsun)

İlgili Haberler

Giginoğlu-Urlu’dan bronz

admin

Dünya, Beach Pro Tour Kuşadası’nı izledi

admin

TVF Pro Beach Tour Sinop’ta 2. gün geride kaldı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası