Voleybol Plus

Pembe file kansere dikkat çekti

Bursa Kent Konseyi tarafından kansere karşı daha fazla duyarlılık oluşması amacıyla Büyükşehir Belediyespor, Bursaspor ve Türkiye Voleybol Federasyonu ile ortaklaşa hazırlanan Pembe File adlı özel voleybol maçı renkli görüntülere sahne oldu.

Kansere karşı duyarlılığın arttırılması amacıyla Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu organizasyonuyla Bursa Büyükşehir Belediyespor ve Bursaspor kadın voleybol takımları ile Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliğinde hazırlanan Pembe File adlı özel voleybol maçı Cengiz Göllü Spor Salonunda yapıldı. Program, dünyada her sene 14 milyon insanın yakalandığı ve 8 milyon kişinin ölümüne sebep olan kanser hastalığında erken teşhisinin önemine dikkat çekerek kötü sonuçların önüne geçmeyi hedefliyor.

Meme kanserine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen özel maça, Bursa Valisi İzzettin Küçükün eşi Ayşe Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adına Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Bursaspor İkinci Başkanı Ali Ademoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Taha Aydın, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Sağlık Çalışma Grubu Temsilcisi Dr. Can Başaran, Bursa Kent Konseyi yürütme kurul üyeleri, meclis üyeleri ve çok sayıda sporsever katıldı.

ERKEN TANININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Pembe File temalı maçın öncesinde eski kadın voleybolcular ile çocukları pembe formalarını giyerek gösteri maçı yaptı. Keyifli anların yaşandığı maçta, anne ve kızları birbirinden güzel pozisyonlar sergiledi. Programın açılış konuşmasını yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, geçtiğimiz günlerde CEV Challenge Kupasını kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımını tebrik etti. Kansere ve erken tanıya dikkat çekmek adına Büyükşehir Belediyespor ve Bursasporlu kadın voleybolcular arasında özel bir maç hazırlandığını belirten Çepni, kanserin yaş, cinsiyet, dil, din, ırk ayırımı yapmaksızın tüm insanlığı etkilediğini anlattı. K

İlgili Haberler

Süha Küçüközler Turnuvası sona erdi

admin

TVF’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

admin

Koronavirüs, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nı vurabilir

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası