Voleybol Plus

Pelin Çelik ve Onat Kurt: Hedefimiz olimpiyatlar

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın ve A Milli Erkek Voleybol Takımlarımızın, grup aşamasındaki rakipleri belli oldu.  İsviçre’nin Lozan şehrinde gerçekleşen kura çekiminde; A Milli Kadın Voleybol Takımımız, B Grubu’nda yer aldı. Filenin Sultanları, grup aşamasında ev sahibi Japonya’nın yanı sıra Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru ile mücadele edecek. 

Karşılaşmalar, 16-24 Eylül 2023 tarihlerinde oynanacak. Olimpiyat Elemeleri’ne kadınlarda Çin, Japonya ve Polonya ev sahipliği yapacak. Olimpiyat Elemeleri’nde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülkeler, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecek. 

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde yer alan A Milli Kadın ve A Milli Erkek Voleybol Takımlarımızın yer aldığı gruplar hakkında Fanatik.com.tr’den Hatice Merve Mutlu’ya konuşan, A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik ve A Milli Erkek Voleybol Takımı Menajeri Onat Kurt şunları söyledi; 

A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik ‘Bir önceki olimpiyatlarda aldığımız tecrübeleri yaşadığımız iyi ve kötü anları 2024’e aktarabilmek en büyük isteğimiz’

Filenin Sultanları’nın, Milli Takımımızın 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri’nde rakipleri belli oldu. Hepimizin bildiği gibi. Çekilen kuranın sonucunda dileğimiz tek dileğimiz bu elemeleri geçerek birinci veya ikinci sırada grubu tamamlayarak, Paris Olimpiyatları’na gitmeye hak kazanmak. Bir önceki olimpiyatlarda aldığımız tecrübeleri yaşadığımız iyi ve kötü anları 2024’e aktarabilmek en büyük isteğimiz ve hayalimiz bu çünkü dünyadaki her sporcu için olimpiyat oynamak, olimpiyatlara gidebilmek oynatılan bütün müsabakalardan bütün maçlardan çok daha değerli ve çok daha önemli. Her sporcunun büyükten küçüğe yediden yetmişe en büyük hayali olimpiyatı oynayabilmek, olimpiyatlara gidebilmek. Biz de bunu bir kez daha gerçekleştirebilmenin hayalini yaşıyoruz.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik Japonya, Brezilya, Belçika, Bulgaristan maçlarının diğerlerine göre biraz daha zorlu geçeceğini düşündüğünü ifade etti 

Kuraya gelecek olursak evet Japonya’da oynayacağız. Japonya, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru ile eşleştik. Burada dikkat etmemiz gereken takımlar tabii ki ev sahibi Japonya. Çok büyük bir taraftar desteğiyle oynayacak. Ve Japonya’da voleybol her zaman çok sevilen çok desteklenen ve çok fazla ilgi gören bir branş. Ev sahibi olmanın avantajını kullanıp olimpiyat’a gitmek isteyeceklerdir. Onun dışında tabii ki Brezilya’nın gücünü hepimiz biliyoruz. Yakından tanıdığımız oyuncuları da var. Hem ülkemizde oynayan hem de Avrupa’da oynayan. O yüzden aynı şekilde Brezilya’da çok güçlü bir rakip. Belçika son dönemde çok çok iyi voleybol oynayan çok çok iyi takım oyunu oynayan mücadele eden eğer dikkat edilmezse her an bir sürpriz yapabilecek, tehlikeli olabilecek bir takım o yüzden Belçika’da gayet önemli bir rakip bu grupta. Bulgaristan her zaman için potansiyeli olan çok çok iyi oyunculardan kurulu belki de fizik olarak çok fazla iyi oyuncuya sahip ve olimpiyat oyunlarına gitme hayalini gerçekleştirmek isteyen bir ekip. Orada da çok fazla tanıdığımız oyuncu var, bildiğimiz oyuncu var, ülkemizde oynayan oyuncular var. O yüzden ben bu dört takımla olan maçların diğerlerine göre biraz daha zorlu geçeceğini düşünüyorum. Türkiye, Japonya, Brezilya arasında da ilk ikiye girme mücadelesinin daha yakın yaşanacağına inanıyorum.  

A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik programlarını ve planlarını yaptıklarını ifade ederken, 2023 yazının başlamasını heyecanla ve keyifle beklediklerini de sözlerine ekledi. 

Dileğim Milli Takımımız olarak 2023 yazında bu yeni başlayacak dönemimizde VNL (FIVB Voleybol Milletler Ligi) daha sonra Avrupa Şampiyonası ve son olarak da Olimpiyat Elemeleri’nde hiçbir sakatlık yaşamadan, hiçbir problem yaşamadan tam takım olarak ülkemizde yaşanan son dönemdeki deprem felaketini yüzyılın deprem felaketini bizi destekleyen halkımıza, ülkemize unutturacak kadar güzel oyun ve maçlar sergileyerek geçirmek. Tabii ki bütün takımımızın bütün oyuncularımızın, federasyonumuzun hepimizin isteği bu elemelerden çıkıp Paris Olimpiyat Oyunları’na gidecek bileti almak. Ve tekrar o mutluluğu yaşamak. O yüzden hepimiz çalışmalarımızı çoktan başlattık. Programımızı, planlarımızı yaptık. 2023 yazının başlamasını heyecanla ve keyifle bekliyoruz.’ ifadelerine yer verdi. 

A Milli Erkek Voleybol Takımı Menajeri Onat Kurt Grupta bulunan Tunus, Mısır ve Finlandiya’yı takılmadan geçerek Japonya, Sırbistan, Slovenya ve Amerika maçlarına daha konsantre olarak daha hazır biçimde çıkarak kazanmak istediklerini belirtti. 

Brezilya, Japonya ve Çin ev sahipliği yapan ülkeler arasında Japonya grubuna kura sonucu düştük. Diğer gruplara göre daha zorlu ve dünya voleybolunda söz sahibi olan ülkeler ile mücadele edeceğiz. Takımımızda birkaç oyuncu değişikliği ile yeni hocamız Alberto Giuliani eşliğinde çalışmalara ve hazırlıklara başlayacağız. Grubumuzda bulunan Tunus, Mısır ve Finlandiya’yı takılmadan geçerek Japonya, Sırbistan, Slovenya ve Amerika maçlarına daha konsantre olarak daha hazır biçimde çıkarak kazanmak istiyoruz. Hepsi tanıdığımız ve gerek hazırlık maçları gerekse resmi müsabakalarda karşılıklı oynadığımız takımlar olduğu için eksikliklerini biliyoruz. 

A Milli Erkek Voleybol Takımı Menajeri Onat Kurt ‘ Son yıllardaki çıkışımız ve gösterdiğimiz performans ve mücadele ile de diğer takımlar için ciddi ve büyük bir rakibiz. Olimpiyatlar’a gitmek için takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Başaracağımıza da ekip olarak inanıyoruz. ‘ dedi.

A Milli Erkek Voleybol Takımı Menajeri Onat Kurt yeni başantrenör Alberto Giuliani için ise elinden geleni Milli takım için yapacağına inandıklarını söylerken teknik ekip olarak kendisine destek vereceklerini ve birlikte iyi sonuçlara gideceklerini de sözlerine ekledi. 

Yeni antrenörümüz Alberto Giuliani kendisini başarılarıyla kanıtlamış sadece kulüp başarılarıyla değil milli takım seviyesinde de adından söz ettiren bir antrenördür. Hocamız zaten Türkiye’de de Halkbank kulübünde çalışmış olup İtalya, Polonya ve Yunanistan kulüplerinde görev yapmıştır. Bu vesile ile de geçen haftalarda kazanmış olduğu Avrupa Challenge kupasından dolayı tebrik ederim. Elinden geleni Milli takımımız için yapacağına inanıyoruz ve bizde teknik ekip olarak kendisine destek vereceğiz ve birlikte iyi sonuçlara gideceğimize canı gönülden inanıyoruz. 

İlgili Haberler

U19 Balkan Şampiyonası başlıyor

admin

Meliha İsmailoğlu: Çok yoğun tempoyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz

admin

U18 Kız Milliler Balkan Şampiyonu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası