Voleybol Plus

Özkan Mutlugil: Adaylıkla ilgili kararımı yakın zamanda açıklayacağım

Vestel, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ana sponsoru olurken, Federasyon Başkanı Özkan Mutlugil anlaşma sonrası Karar’a yaptığı açıklamada başkanlığa adaylığı konusunda önümüzde günlerde açıklama yapacağını belirtti.

Vestel, Türkiye Voleybol Federasyonu ile ana sponsorluk konusunda düzenlenen tören sonrası, Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil Karar Gazetesi’nin sorularını cevapladı. Mutlugil 21 Kasım’da gerçekleşecek Voleybol Federasyonu Başkanlığı seçiminde aday olup olmamasıyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağını ve o zaman netleştirmiş olacaklarını söyledi.

A Milli Erkek Voleybol Takımı Baş Antrenörü Emanuele Zanini ile yolların ayrıldığına dair dolaşan iddialarla ilgili başkan şöyle cevap verdi: “Sözleşme süresi bitti, fesih durumu yok. Yeni dönemle ilgili henüz bir şey konuşulmadı. Yeni dönemle ilgili karşılıklı anlaşırsak devam kararı alınır. Yönetim Kurulu olarak henüz son kararımızı vermedik.”

Ligin yayıncı kuruluşu için Saran Medya’nın Federasyon adına görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Mutlugil, “Çok kısa süre içerisinde yayıncı kuruluş belli olacak” diye belirtti.

Özellikle altyapılarda süre gelen bir başarı olduğunun altını çizen Mutlugil, “Umuyorum ki çok kısa bir süre içerisinde, genç arkadaşlarımızın A Milli Takım’a entegrasyonuyla jenarasyon değişimi yapacağız ve önümüzdeki dönem olimpiyatlara Türk voleybolunun hazırlanmasını sağlayacağız” diye konuştu. Voleybol Bayan Milli Takımı’nda altyapıdan gelen oyuncuları milli takıma entegre etmek istediklerinin altını çizen Özkan Mutlugil; “Olimpiyat hedefini yakalayamadığımız için bu sene Grand Prix’e de az tecrübeli bir ekiple mücadele ettik. Çünkü o ekibin tecrübelenmesi ve önümüzdeki yıllar için bir hazırlık dönemi geçirmesi lazım. Önümüzdeki seneden itibaren çok hızlı bir jenerasyon değişimi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Hakan Akar / Karar Gazetesi

İlgili Haberler

Hamit Binmez istifa etti

admin

73 dakikada Arkas

admin

Cansu Özbay hayrete düştü

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası