Voleybol Plus

Özgür Akman: Herkese teşekkür ederim

Sarıyer Bld. Voleybol Şube Sorumlusu’ Özgür Akman bir basın açıklaması gerçekleştirdi:

“Değerli Sarıyer Voleybol Ailesi,

2017/2018 TVF Bayanlar 1. Ligi bizim için dün itibariyle son buldu. Birlikte geçen 7 yoğun ayın emeğini 28 takım arasında 5. olarak tamamlayarak anlamlandırdık. Daha iyi olamaz mıydı? Elbette olabilirdi. İki elimizle sıkı sıkıya tuttuğumuz şampiyonluk şansı son anda parmaklarımızın arasından kaydı. İçimiz buruk ama alnımız ak. Maalesef giderek her şey gibi yozlaşmakta olan spora renk ve heyecan kattık. Duruşumuzla, çizgimizle, hassasiyetlerimizle, spor ahlakımızla tüm voleybol severlerin takdirini kazandık ve mücadelemizle neler yapabileceğimizi gösterdik. Geriye bakınca bu sezonu daima boğazım düğümlenerek hatırlayacağım. Her şeye rağmen sportif hedefimize ulaşmış olduğumuzu düşünüyorum. Alt yapılarımız bugün hiçbir zaman olmadığı kadar güçlü ve başarılıdır. Alt lige düşmesine rağmen kulüp olarak hemen ayağa kalkıp daha ilk sezonunda bunları başarabilmemiz önemliydi.

İdari açıdan da önemli adımlar atabildiğimiz bir yıl oldu. Her alanda Sarıyer’e yakışır, kurumsallaşan örnek bir kulüp olabildiğimizi düşünüyorum. Kuralları olan, iş bölümü olan, idari ofisi, idman salonu ve konaklama tesisleri olan ve iyi idare edilen bir kulüp olduk. Voleybolun tüm paydaşlarıyla, seyircilerle, rakiplerle, hakemlerle iyi ilişkiler kurduk. Gerek federasyonla gerekse diğer kulüplerle olan ilişkilerimizde seviyemizi ve içtenliğimizi koruduk. Borçlarımızı yapılandırdık ve büyük ölçüde ödedik. Bu sezonun ödemelerini hiç aksatmadık. Şu an itibariyle geçmişten bugüne bizim için emek vermiş, ter akıtmış hiçbir sporcumuza hiçbir borcumuz kalmamıştır. Bütçemize sadık kaldık. Kulübümüzün her kuruşuna sahip çıktık.

Son olarak naçizane birkaç düşüncemi paylaşmak isterim. Görebildiğim kadarıyla sporda sürdürülebilir bir varlık gösterebilmenin üç faktörü var. Aksi takdirde kalıcı olmak mümkün değil. İlki ve en önemlisi tesisleşmektir. Ülkemizdeki en önemli eksiklik budur. Sarıyer olarak bizlere yakışır modern bir spor salonumuz olması hayaliyle yaşıyorum. İkincisi güçlü bir altyapıdır. Her daim zeki, çevik ve ahlaklı, iyi sporcular yetiştirip milli takımlara göndermeyi hedeflemeliyiz. Üçüncüsü de vizyon sahibi, genç sporcular yetiştiren, tecrübeli ve dürüst teknik adamlarla çalışmaktır. Aksi takdirde hedeflere ulaşmak ve kalıcı başarı yakalamak mümkün olmayacaktır.

Kadına yatırım geleceğe yatırımdır. Spora hizmet insanlığa hizmettir. Bana bu hizmet fırsatını sunan değerli büyüğüm, kulübümüzün Onursal Başkanı Sn.Şükrü Genç’e çok teşekkür ederim. Bizi hiç yalnız bırakmayan taraftarlarımıza, uyumlu şekilde çalıştığımız değerli Yönetim Kurulu Üyelerimize, Genel Koordinatörümüz, İdari Menajerimiz ve Takım menajerimiz başta olmak üzere tüm idari ekibe ve en çok da sahada ter döken sporcularımıza ayrı ayrı teşekkür ederim.

Kendi adıma vicdanım son derece rahat. Vazifemi en iyi şekilde yapabilmiş olmanın verdiği iç huzurunu taşıyorum. Hakkınızı helal edin.

En içten saygı ve sevgilerimle…”

İlgili Haberler

Serkan Kılıç sağlık kontrolünden geçti

admin

Haliliye Bld., 1. Lig’de

admin

Kepez Bld.’den 11’de 11

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası