Voleybol Plus

Özel Röportaj | Milli formaya dönen Selçuk Keskin’e sorduk:

Yıllar sonra Milli Takım’a geri dönen ve Filenin Efeleri’yle Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Selçuk Keskin, bu süreci ve daha fazlasını VoleybolPlus’a anlattı.

2015’ten sonra yeniden Milli Takımdasın, neler hissediyorsun?

1-Yeniden Ay yıldızlı formayı giymek benim için onur ve gurur verici bir olay. Bu yüzden çok mutluyum. Çok heyecanlıyım. Ay yıldızlı formamızı çok özlemişim. Bu zamana kadar en çok forma giydiğim takım A Milli Takımımız, bu yüzden ayrıca keyifliyim.

Kamp başladı, yeni milli takımımızı nasıl buldun?
2-Yeni milli takım çok dinamik, ne yaptığını bilen,vizyon sahibi, çok büyük hedefleri olan oyunculardan kurulu bir ekip..Hepsi pırıl pırıl… Gençler ama tecrübelerini her geçen gün arttırıyorlar. Bu kadronun güzel şeyler başaracağına yürekten inanıyorum.

Nedim Özbey, Hem Milli takımda hem Galatasaray’da antrenörün. Imparator lakaplı koçla ilgili neler söylemek istersin?
3-Nedim abiyle çalışmak benim için çok büyük şans. İmparator lakabını sonuna kadar hak ediyor. Bize voleybol dışında hayatı da öğretiyor. Ona çok şey borçluyum… A milli formamızı ve Gallatasarayımızın formasını bana tekrar verdiği ve bu şanlı formaların kaptanlığına beni layık gördüğü için Nedim abime burdan tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. O Türk voleybolu için çok büyük bir şans… Nedim abiler kolay yetişmiyor. Teşekkürler imparator Türk voleyboluna verdiğin her şey için.

Gündem Avrupa Şampiyonası, turnuva sonunda takımımızı nerde görüyorsun? Sence başarı neresidir?
4-Ay Yıldızlı formanın hedefi her zaman en yukarısıdır. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Güzel hayallerimiz var. Dillendirmediğimiz ama çok istediğimiz… İnşallah bunları gerçeğe dönüştürebiliriz. İlk etapta tüm odağımız gruptan çıkmak olacak. Küçük şeylerle yetinen bir ülke ya da bir takım değiliz. Benim için madalya almak başarılı olur. Neden olmasın… Yaşayıp göreceğiz…

Arslan ve sen iki tecrübeli pasörsünüz. Liderlik vasfınız ve tecrübeniz var. Sence nasıl olacak?

5-Bence çok güzel olacak. Arslan benim kardeşim. Birbirimizi çok iyi tamamladığımızı düşünüyorum. A Milli takım için en iyisini yapacağımızdan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.

Milli Takım’daki son turnuvan burası mı olacak yoksa sizi gelecek sezonlarda da görecek miyiz?
6-Beni Ay Yıldızlı formaya layık gördükleri sürece göreve her zaman hazırım. Bazı şeyleri zaman gösterecek. A Milli Takımımıza her zaman hizmet etmek isterim.

Milli Takımdaki arkadaşlarının çoğuyla Galatasaray’da da forma giyeceksin. Sarı Kırmızılı taraftarları nasıl bir sezon bekliyor?
7-Milli takımımızın geniş kadrosunda 10 tane Galatasaray oyuncusu var. Bu Galatasarayımız için onur verici bir durum. Selçuk Keskin, Burutay Subaşı, Burak Mert, Emre Savaş, Doğukan Ulu, Yasin Aydın, Ertuğrul Gazi, Onurcan Çakır ,Melih Sıratça, Muzaffer Yönet… Galatasaraylı taraftarlarımızı çok güzel bir sezon bekliyor .Bizi yalnız bırakmasınlar. Bende takım kaptanı olarak her zaman savaşan ve kazanan bir takım olacağımıza dair onlara söz veriyorum.

Kızınız da sizin izinizden gidiyor? Milli takımın pasörü geliyor mu dersin?
8-Kızım Zeynep Naz voleybola başladı. Voleybolu çok seviyor. İnşallah Ay yıldızlı formayı giymek ona da nasip olur. Voleybolcu olur mu bilmem ama her zaman sporun içinde olmasını, sporun yaşam tarzı olmasını çok istiyorum. Bunun içinde eşimle birlikte elimizden gelen desteği gösteriyoruz. Bakalım zaman ne gösterecek.

İlgili Haberler

Avrupa Voleybol Şampiyonası Medya Günü Yapıldı

admin

Filenin Efeleri, FIVB Challenger Kupası’nda

admin

Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde sahne alıyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası