Voleybol Plus

Oturarak Voleybol Milli Takımı, Bosna Hersek yolcusu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı, 27-30 Mayıs tarihlerinde Bosna Hersek’te düzenlenecek uluslararası turnuvada mücadele edecek.

Milli takımın antrenörü Yusuf Kenan Kök, yaptığı açıklamada, böyle büyük bir organizasyona ilk kez katılacaklarını vurguladı.

Turnuva öncesi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kampa gireceklerini bildiren Kök, ligde mücadele eden 124 sporcu arasından milli takıma oyuncu seçeceklerini ifade ederek, “15 sporcuyu milli takıma seçeceğiz. 15 ve 60 yaş aralığında oyuncularımız var ama milli takımımızın yaş ortalamasını 27 olarak belirledik. Milli takımın kamp çalışmalarını 21-26 Mayıs tarihlerinde Ereğli ilçesinde yapacağız. Beş uluslararası takımın da yer alacağı büyük bir organizasyona ilk kez katılmış olacağız” diye konuştu.

Hedeflerinin 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olduğunu belirten Kök, bunun için plan yaptıklarını aktardı. Bu kapsamda genç ve yetenekli çocukları oturarak voleybola davet edeceklerini anlatan Kök, sporcuları paralimpik oyunlara hazırlayacaklarını kaydetti.

Erkek sporcu sayısında ülke genelinde ciddi potansiyelin bulunduğunu ancak kadın sporcu sayısının az olduğunu vurgulayan antrenör Kök, “Oturarak voleybolun bayanlar için uygun bir spor olduğunu düşünüyorum. Onunla ilgili de çok ciddi çalışmalarımız var” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Gizem Örge: Çubuklu formayı giyecek olmanın heyecanını paylaşıyorum

admin

Son Set’in özel röportajına Jack, stüdyoya ise Damla Çakıroğlu konuk oldu

admin

Türkiye Oturarak Voleybol Ligi Kupası Yenimahalle’de

admin

Yorum Gönder

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası