Voleybol Plus

Osman Kürkçü: Deaflympics organizasyonundan memnun olmayan ülke yok

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda mücadele eden Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörü Osman Kürkçü, Türkiye’nin olimpiyatlar için gereken her şeyi düşündüğünü belirterek, organizasyondan memnun olmayan ülke olmadığını düşündüğünü söyledi.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda, açıklamalarda bulunan Kürkçü, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’nı Türkiye’ye kazandırmanın çok önemli olduğunu aktararak, “Emeği geçen herkese, özellikle de Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür etmek istiyorum. Organizasyon çok büyük. Dünyanın en büyük üçüncü organizasyonu. Türk misafirperverliğinin en ince noktasına kadar herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bence organizasyondan memnun olmayan ülke yok. Tüm imkanlar çok güzel düşünülmüş” diye konuştu.

Organizasyonun harika bir açılışa sahne olduğunu da kaydeden Kürkçü, Türkiye’de yapılan bu olimpiyatta, Türk bayrağını dalgalandırmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti.

‘BİZLER BABA ONLAR EVLAT’

Osman Kürkçü, sporcuların özel hayatları da dahil olmak üzere her şeyi kendisiyle paylaştığını belirterek, “Bizler baba onlar evlat. Sürekli konuşuyoruz. İşsiz olan sporcu sayımız çok fazla. Hayatları voleybola bağlanmış, voleyboldan gelecek bir ödüle, bir maaş bağlantısına ihtiyaçları var. İş arıyorsunuz, iş bulamıyorsunuz çünkü duymuyorsunuz. Duymayan insanlarla çalışmamak, toplumumuzun önemli bir sorunu” ifadelerini kullandı.

Sporcuları, elde edecekleri başarılarla devlet sporcusu yapmaya çalıştıklarını anlatan Kürkçü, şunları kaydetti:

“Eğer Avrupa Şampiyonluğu gibi bir derece gelirse sporcularımız, devlet sporcusu oluyorlar. Devletimizin böyle bir imkanı var ama her şeyi de devletten beklememek lazım. Biz şampiyon oluyoruz onlar da arkamızda duruyorlar. Sporcularımıza maaş bağlanıyor ve çok güzel bir katkı sağlanıyor. Bizler bir şey vereceğiz ki karşılığını da alalım.”

‘ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI SPORLA BİR ARAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ’

Osman Kürkçü, işitme engelli vatandaşları topluma kazandırmaya ve sosyal bir sorumluluk projesi adı altında sporla bir araya getirmeye çalıştıklarını dile getirdi.

İşitme engellilerin, voleybolda önemli başarılar elde ettiğine değinen Kürkçü, “Tüm maçlar önemli ama benim için dünkü maçın ayrı bir yeri vardı. Tribüne baktığımda çok fazla işitme engelli seyircimiz vardı. Onları bir bayrak altında toplamak, bizim için en büyük mutluluklardan bir tanesi” diye konuştu.

Kürkçü, organizasyonda sonucu arka planda tuttuklarını ifade ederek, “Biz sadece üst yapıyla değil, işitme engellilerin tamamıyla uğraşıyoruz. O yüzden ne kadar çok kitleye ulaşabilirsek, ne kadar çok işitme engelliyi evinden çıkarıp topluma kazandırabilirsek bizim için o kadar önemli bir kazanç” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Haberler

Eczacıbaşı Dynavit, İzmir kampını tamamladı

admin

19 Mayıs’ta Türk Gençliğini Voleybolcular Temsil Etti

admin

Ramazan Yıldırım: 2020-21’de Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak istiyoruz

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası