Voleybol Plus

Okan Böke GS TV’ye konuştu:

Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Berna Sezer’in sunduğu Voleybol Arenası programına telefonla bağlanan Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Okan Böke, Vakıfbank maçında yaşanan hakem hataları hakkında açıklamalarda bulundu. Okan Böke’nin açıklamaları şu şekilde;

“KIZLARIN GÖZÜNDE MAÇI KAZANMA ARZUSU VARDI”

“Gönül isterdi ki maçı konuşalım. Kızlarımızın başarısını konuşalım. Neslihan’ın dışında 5 tane 20-25 yaş arasında gencecik Türk kızları canla başla mücadele ediyorlar. O kızların gözlerinde maçı kazanma arzusu vardı ama hoca buna izin vermedi. Bizim gözümüzde onlar maçı kazanmış gibi. Bizim birinci görevimiz zaten onları mutlu ve mesut tutmak. İlave olarak en erken şekilde kızların maçı kazanmış ve finale bir adım yaklaşmış gibi maaşlarını ödedik. Haksız yere kaybettikleri maç yüzünden yüzleri düşmesin, boyunları eğilmesin diye.”

“VAKIFBANK’IN BU OYUNLARA İHTİYACI MI VAR?”

“Önünde olan bir şeye İtalyan antrenörün yaptığına akıl sır ermiyor. Kendi biliyor neyin ne olduğunu. Galatasaray ile Vakıfbank’ın üçüncü bir maçı oynamasını, bu voleybol şölenini izleyiciden, taraftardan saklamak ve yaptırmamak mıdır? Vakıfbank’ın Galatasaray’ı elemek için bu oyunlara ihtiyacı mı var. Voleybol istikbali Cansu’ya, Gizem’e, Bihter’e, İlkin’e ve nicelerine emanet. Bu çocuklarda bu şevki bırakmadılar. Biz çok daha sert bir açıklama da yapabilirdik. Galatasaray’ın etik değerlerinin, Galatasaray terbiyesinin dışına çıkmadan yapıyoruz bütün bunları. Tehdit bizim işimiz değil. Bu ne ilk olur ne de son olur. Biz burada bu ligde mücadele ediyorsak, bütün eksiklerimize rağmen kaynak yaratmaya çalışırken bir beyefendinin yaptığı hata falan olamaz. Bizim bir sürü şubemiz var. Vakıfbank gibi tek bir takımımız yok.”

“KIZLARIMIZ FİNALİ HAK ETTİLER”

“Ben protokol tribününde oturuyorum, topu net görüyorum. Vakıfbank’ın liberosu hayıflanıyır topu alamadığı için. Topun içeride olduğunu net görüyor. Ona da sürpriz oluyor karar. Çok net içeride olduğunu görüyor. Bunu Serdar hocanın görememesine inanamıyorum. Benim kulağıma gelen hocanın “Evet orada hata oldu” dediğini söylediler. Doğru mudur, yanlış mıdır bilmiyorum. Bu kızlar bu finali hak ettiler. Galatasaraysız ligin tadı tuzu olmaz. Gözü görüp yorum yapabilen herkesin bunu söylemesi lazım. Tek söylemeyen hakem. Nerede kaldı sporun ahlak kısmı. Bizim çocuklarımız, altyapı oyuncuları bu davranıştan mı kendilerine örnek alacaklar.

“UYUYAMADIM”

Bir tane pozisyon var 3 dakika bize servis attırmadı. Dünyanın en iyi takımı 3 dakikada pozisyonunu bulamıyorsa o zaman başka şeye bakacaksın. Ben eve gittiğimde uyuyamadım. Çocukların gözlerine baktım, inanamadılar. Başlamadan yazılmış. Ataman hoca da dedi isim hakkı, lig hakkı, kul hakkı ve maç gitti. Ben bu çocuklara ne diyebilirim. Siz bu maçı kaybettiniz mi diyeyim. Hiçbir GDS bizim lehimize sonuçlanmadı.”

“ÜÇÜNCÜ MAÇ HAKLARINI ÇALAMAZSINIZ”

“Başkanımız Ataman hocayı arayıp “Bizim gözümüzde galip sizsiniz” diyor. Benim gözümde bu kesinlikle böyle. Kosheleva ve Seda olmadan çıktığımız halde. Siz bunu bu çocuklara nasıl yaparsınız. Üçüncü maç haklarını çalamazsınız. Türk voleybolun istikbali bu çocuklar. Ben voleybol hakemi değilim, hakemin GDS hakkı var peki neden kullanmıyor. Ben uyuyamadım çünkü kızlarımıza çok üzüldüm. Hoca uyuduysa Allah ona rahatlık versin.”

“BİZ BİR AİLEYİZ”

“Şampiyonlar Ligi’nde inşallah İtalya’da yenip biz finale doğru yüreyeceğiz. Gözüken finalde de onlarla karşılaşacağız. Hem erkeklerde hem kızlarda Şampiyonlar Ligi’nde olacağımızı düşünüyorum.Biz bir aileyiz, Galatasaray ailesi. Bize ne yaparlarsa yapsınlar, dimdik ayaktayız. Biz gereken cevapları vereceğiz. Her şeyden önce Galatasaray taraftarı olduğum için üzüldüm.”

İlgili Haberler

Haftanın programı

admin

VakıfBank Dörtlü Final’de

admin

Yeliz Başa Agel Prostejov’da

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası