Voleybol Plus

Nevşehir’de voleybolla tanışan 48 kadın antrenman yaptı

Nevşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Antrenörü Mustafa Uğurlu yönetiminde sabah ev kadınlarına akşam da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadınlara yönelik olarak düzenlenen voleybol turnuvasında henüz voleybol sporu ile tanışmamış kadınlar antrenman yaptı. Turnuvaya katılan 48 kadın, ısınma çalışması ile başladığı antrenman sonrası voleybol oynadı. Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda antrenman yaptıklarını belirten Uğurlu, “Hareketsiz yaşamı engellemek ve insanları Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesisine çekmeyi amaçlıyoruz. Kadınların arkadaşları olabilir. Bunları 6-8 kişilik gruplar oluşturarak turnuva yapıyoruz. Amacımız kadınlarımızı hareketsizlikten kurtarmak. Şu anda 2 aydan beri bu etkinliği aktif olarak düzenliyoruz. Şu an 48 kadına ulaştık” diye konuştu.

Etkinliğe katılan hemşire Arzu Turan ise, “Proje kapsamında burada spor yapma imkanı buluyoruz. Bize bu imkanı oluşturan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Hareket halinde olmak herkes için gerekli. Sağlık için hareketli olmak ve spor yapmak son derece önemli? dedi.

Rasim Uzer Zihinsel Engelliler Meslek Okulu’nda görev yapan öğretmen Özgü Özdemir de, projede yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu projeyi duyduk. Çok hoşumuza gitti. Bizde çalışan öğretmen arkadaşlar olarak katılmaya karar verdik. Çok da memnun kaldık. Antrenör arkadaşlar çok yardımcı oldular. Gençlik ve Spor İl Müdürümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Polisan Kansai Boya’dan İşitme Engelli Erkek Milli Takımı’na destek

admin

Erkekler para voleybolda Fransa’yı yendik

admin

Ezgi Dilik resmen Beşiktaş’ta

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası