Voleybol Plus

Naz Aydemir Akyol, A Milli Kadın Voleybol Takımı’na veda etti

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın önemli oyuncularından Naz Aydemir Akyol, milli takıma veda ettiğini açıkladı.

Plaket verildi

Akyol’a, FIVB Milletler Ligi’nd İtalya ile oynanacak karşılaşma öncesi plaket verildi.

“Bugün benim için özel bir gün”

Plaketi almasının ardından TRT Spor’a konuşan Akyol, “Bugün benim için özel bir gün aslında. Çünkü 2007’den beri gururla terlettiğim milli takım formama resmi olarak veda ediyorum. 

“Umarım bayrakları bizden çok daha ileriye taşırlar”

Umuyorum ki, Türk halkına kazandırdığımız başarılarla gururlandırabilmişimdir. Tek dileğim ve arzum buydu voleybol oynarken, sahadaki coşkumla, kazandığımız başarılarla, etrafa yaydığımız pozitiflikle tüm Türk genç kızlarına, çocuklara ışık olabildiysem ne mutlu bana. Görevimi başarıyla tamamlamışım demektir. 

Umuyorum aşağıdan gelenler de yeni yetişecek olanlar da voleybola başlayacak olanlar da bizden devralacağı bayrakları bizden çok daha ileriye taşırlar diye umutla bekleyeceğim ekran karşısında, tribünde.

“Madalyasız geçen bir dönemimiz yok gibi”

Onun dışında bu turnuva, Türk milli takımının son yıllarda neredeyse damgasını vurduğu bir turnuva diyebilirim. Madalyasız geçen bir dönemimiz yok gibi. Çok da başarılı harmanlanmış bir takımımız va gençler ve tecrübeli oyuncular olarak. Finaller zaten Ankara’da. Ankara seyircisi önünde oynamak, bu sahada benim için de çok büyük mutluluk, gurur ve ateşleyici güç. 2019’da bunun en büyük örneğini gördük zaten finalde kıl payı Sırbistan’a kaybettik. Buradaki en büyük pay Ankara’da bu taraftara aitti. 

Kızların boyunlarına madalya takacağından hiç şüphem yok” ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler

Vestel’in voleybola yatırımları yeni sezonda da sürecek

admin

Beşiktaş’ta sağlık kontrolleri devam ediyor

admin

Ayça Aykaç, Mert Altıntaş’la İzmir’de evlendi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası