Voleybol Plus

Murat Yücekök: Burhan Felek Türk voleybolunun mabedi olmalı

Türkiye’nin uluslararası arenada en başarılı spor dalı tartışmasız ki voleybol… Bunu bayan kulüplerimizin Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda aldığı kupalarla ve erkek takımlarının son yıllarda sürekli halde elde ettiği başarılarla hep beraber görüyoruz. Uzun zamandır voleybolu takip eden biri olarak voleybolun hak ettiği değeri görmediğini çok yakından biliyorum.

Bunun çeşitli nedenleri var… Mesela ulaşımın büyük sorun teşkil ettiği İstanbul gibi büyük metropol bir kentte seyircinin dağılması, maç saatlerinin aynı olması ve basının maçları takip etmekte çok zorlandığı bir gerçek. Eskiden Burhan Felek Voleybol Salonu’na giden bir voleybolsever peş peşe 3 tane maç izleme imkanına sahip olabiliyordu. Ancak artık öyle değil. Eczacıbaşı, Sarıyer Bld., Beşiktaş ve İstanbul BŞ uzun zamandır kendi salonlarında oynuyor. Bunların yanına F.Bahçe, G.Saray ve yarın açılacak salonuyla VakıfBank da eklenecek.

Tatiana Kosheleva, Zhu Ting, Yeon Koung Kim, Jordan Larson, Kimberly Hill, Thaisa Menezes, Maja Ognjenovic, Milena Rasic ve Natalia Pereira gibi dünyanın en iyi oyuncuları burada forma giyiyor ve Çin’in büyük süper starı Ting ile Kore’de adeta tapılan Kim nedeniyle 2 ülke de Vestel Venus Sultanlar Ligi’ni yakından takip ediyor. Ama maalesef biz bu dünya yıldızlarını bu ufak salonlara hapsediyoruz.

GERÇEKTEN ÇOK ZOR!

Mesela önceki gün oynanan ve özellikle çizgi hakeminin damga vurduğu F.Bahçe-Eczacıbaşı VitrA maçı Burhan Felek’te olsa o sıkıntılı anlar belki de yaşanmayacaktı. Böylelikle taraflex zemin olması nedeniyle karşılaşmanın TV yayını olacak, GDS sitemi kurularak itiraz sorunları çözülerek hakkaniyet sağlanacak ve müsabakayı daha fazla voleybolsever takip edebilecekti.

Bu sorunun çözülebilmesi için hem kulüplere hem de Türkiye Voleybol Federasyonu’na büyük iş düşüyor. TVF’de 21 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimi sonrası büyük ihtimalle yeni başkan, seçime tek aday olarak girecek olan Akif Üstündağ olacak. Yeni federasyonun, kulüplerin Burhan Felek’ten kaçma nedeni olarak gördükleri maddi sebepleri yine kulüp yetkilileriyle bir araya gelerek çözmeleri ve Burhan Felek’i yeniden Türk voleybolunun mabedi haline getirmeleri öncelikli konuları olmalı. Çünkü 7 ayrı salonda oynanan maçları takip etmek hem biz basın mensupları hem de seyirciler için gerçekten çok zor.

Kaynak: VATAN Gazetesi

İlgili Haberler

Antonijevic ve Vargas’ı menajerlik şirketleri de duyurdu:

admin

İtalya’da erkeklerde 1. hafta maçları geride kaldı

admin

İstanbul B.Şehir Bld. çalışıyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası