Voleybol Plus

Milli haltercilere, voleybol motivasyonu

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Avrupa Şampiyonası için Ankara’da hazırlıklarını sürdüren 15 ve 17 Yaş Altı Erkek Halter Milli Takımı sporcularını voleybol maçları ile motive etmeye çalışıyor.

Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) milli takım sporcularını ziyaret eden başkan Taşpınar, sporcularla voleybol maçı yaptı.

Tamer Taşpınar, yaptığı açıklamada, erkekler ve kadınlarda kampların 1,5-2 ay sürdüğüne dikkati çekerek, “Sporcular bu kamplarda monoton bir hayat yaşıyor. Hem biz onlarla kaynaşalım, hem de moral motivasyonları artsın diye böyle bir etkinliğe başladık. Voleybol maçları çok da başarılı oldu” dedi.

Uzun kamp döneminde sporcuların strese girdiğini anlatan Taşpınar, “Sporcular sabah kahvaltısını yapıyorlar, antrenmana geliyorlar. Uyuyorlar, antrenmana çıkıyorlar. Yemek ve antrenman aralarını uyku ile geçiriyorlar. Bu zamanlarını başka bir etkinlikle geçirmeliler. Moral motivasyona ihtiyaçları var. Her gün aynı şeyler. Sporcu psikolojisi olarak zor” değerlendirmesini yaptı.

Daha öncesinde kadın sporcularla her perşembe voleybol maçı oynadıklarını hatırlatan Taşpınar, “Bunu geleneksel hale getirmiştik. Yıldız sporcularımızla ilk kez oynayacağız. Bazen biz, bazen onlar yeniyor. Ben duyuyorum, çok da hoşuma gidiyor. ‘Başkanın takımını yendik’ diyorlar. Bundan da keyif alıyorlar. Çok da iddialı oluyor. Maçlarda antrenör, yönetici ve sporcu kaynaşması oluyor. Bu sıcaklığı burada hissediyoruz.” diyerek görüşlerini açıkladı.

MADALYA BEKLENTİSİ YÜKSEK

Federasyon başkanı Tamer Taşpınar, 15 ve 17 Yaş Altı Erkek Halter Milli Takımlarından, Avrupa Şampiyonası’nda madalya beklediklerini ifade etti.

Madalya saysının bugünden belli olamayacağını dile getiren Taşpınar, “Avrupa Şampiyonası’nda madalya beklentimiz yüksek. Bu biraz da kamptaki çocukların moral motivasyonu ve iyi antre edilmeleri ile ilgili. Beklentimiz var ama ‘şu kadar madalya alırız’ diyemem. Son bir haftada sporcuların kaldırdıkları ağırlıkları tespit ettikten sonra bir yorum yapabiliriz” diye konuştu.

Yıldız milli takımları 22 Eylül’e kadar Ankara’da çalışmalarını sürdürecek.

AVRUPA ŞAMPİYONASI KOSOVA’DA

Avrupa Şampiyonası, 23-30 Eylül tarihlerinde Kosova’nın başkenti Priştine’de düzenlenecek.

15 Yaş Altı Milli Takımı’nda 11, 17 Yaş Altı Milli Takımı’nda ise 18 sporcu bulunuyor. Şampiyonada Türkiye’yi her iki yaş grubunda da 8’er sporcu temsil edecek. Milliler, 50, 56, 62, 69, 77, 85, 94 ve +94 kiloda mücadele edecek.

İlgili Haberler

Başkan Üstündağ’dan Kulüplerimize Tebrik Mesajı

admin

Dünyayı gezen Yeliz Başa, Türkiye’ye döndü!

admin

Meryem Boz: Olimpiyatların ertelenmesi doğru bir karar

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası