Voleybol Plus

Milli Eğitim Bakanı Özer, TVF Başkanı Üstündağ ile Dünya Şampiyonu voleybolcuları kabul etti

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Brezilya’da düzenlenen Voleybol Liseler Arası Dünya Şampiyonası’nda namağlup şekilde şampiyon olan TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımı’nın oyuncu ve teknik ekibini kabul etti. Kabulde Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da yer aldı.

Bakan Özer, MEB Tevfik İleri Salonu’nda gerçekleşen kabulde Brezilya’da düzenlenen organizasyonda oynadığı 6 karşılaşmada tüm rakiplerini yenerek dünya şampiyonluğuna ulaşan TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımı oyuncularını tebrik ederek Bakanlıkta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Özer, emeklerinden dolayı TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile takımın teknik ekibine de ayrıca teşekkür etti.

Türkiye’nin uluslararası yarışmalarda geçmişe kıyasla çok önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Bakan Özer, Türkiye Voleybol Federasyonu’yla yaptıkları iş birliğinin buna çok önemli katkı sağladığını ifade ederek bu tür iş birliklerinin, birikimlerin eğitimle ilişkilendirilmesi durumunda çok daha büyük başarılar elde edileceğini söyledi.

TVF Spor Lisesinin Brezilya’da düzenlenen uluslararası organizasyonda Türkiye’yi temsil ederek şampiyon olduğunu belirten Özer, “Kritik olan şey, namağlup olarak tüm maçlarda başarılı bir şekilde netice aldınız. Ben hepinizi kutluyorum. Gerçekten Milli Eğitim Bakanlığı olarak sizlerle gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Bu başarının bir sürpriz olmadığını dile getiren Özer, “Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımızı kutluyorum, gerçekten gönüllü bir şekilde bu spor lisemizin Türkiye’de örnek olması için yıllardan beri büyük mücadele sarf ediyor, büyük emek veriyor.” diyerek bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı Bakan Özer’e teşekkürlerini şu sözlerle iletti: “Öğrencilerimizin eğitimlerine, TVF Spor Lisemize verdikleri destek için Milli Eğitim Bakanlığımıza ve Bakanımız Mahmut Özer’e çok teşekkür ediyorum. Altyapılarda pek çok konuda bir araya geliyoruz ve bizi her zaman çok değerli hissettiriyorlar. Bugün de namağlup dünya şampiyonu olan TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımımızı kabul ettiğiniz için çok mutlu olduk, gururlandık. Umuyorum birlikte daha nice başarıya imza atacağız.”TVF Başkanı Üstündağ kabulde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e plaket, imzalı top ve forma takdim etti.

İlgili Haberler

Sinead Jack-Kısal: Türk Milli Takımı’nda oynamak beni mutlu eder

admin

Altyapı Kız Milli Takımlar Sporcu Taramaları Antalya’da yapıldı

admin

Selçuk Keskin: Büyük bir adım attık

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası