Voleybol Plus

Melissa Vargas resmi olarak Malatyalı ilan edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı meclise Melissa Vargas’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi için madde sundu. Milli voleybolcumuz için meclise sunulan madde oy çokluğu ile kabul edildi. 

Vargas artık resmen Malatyalı

Türk vatandaşı olmasının ardından kendisinden ‘Ben Malatyalıyım’ diyerek bahseden Melissa Vargas’ın şehre olan sevgisi yanıtsız kalmadı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlı milli voleybolcuya fahri hemşehrilik beratı verilmesi için belediye meclisine bir madde sundu. Mecliste oy çokluğu ile kabul edilen maddenin ardından Melissa Vargas resmen Malatyalı oldu. 

Fahri hemşehrilik beratı nedir?

Fahri hemşehrilik beratı bir kişiye belirli bir şehre olan katkıları veya hizmetleri nedeniyle o şehrin onursal bir vatandaşı olarak kabul edildiğini belirten bir tür onur nişanı/ödüldür.

Vargas neden Türkiye’den Malatya’yı seçti?

Küba doğumlu olan Melissa Vargas’ın kendini Malatyalı olarak tanımlaması sporseverleri neden Malatya’yı seçtiği konusunda meraklandırdı. Milli voleybolcunun kendi memleketi olarak Türkiye’den Malatya’yı seçmesinin nedeni Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın Malatyalı olması. 

“Melissa ‘Ben de Malatyalıyım’ diyor”

Filenin Sultanları’ndan Vargas, Mehmet Akif Üstündağ ile aralarında geçen bir konuşmanın ardından kendisinin de Malatyalı olduğunu söylemeye başladı. Üstündağ ise bu konuda “Melissa Vargas bizim evladımız oldu. Takımda 44 numarayı giyiyor ve ‘Ben de Malatyalıyım’ diyor. 44 onun uğurlu numarası oldu, aman değiştirmesin.” ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler

Galatasaraylı oyuncular yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu

admin

Halkbank tek başına kaldı

admin

Mehmet Akif Üstündağ: Alberto Giuliani ile yollarımızı ayırdık

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası