Voleybol Plus

Mehmet Berent Bayrakçı: Bizi yukarılara taşıyacak bir takım kuracağız

Galatasaray Voleybol Şube Genel Menajeri Mehmet Berent Bayrakçı, GSTV’de yayınlanan Gün Ortası programında Melisa Çizmeci’nin sorularını yanıtladı.

Galatasaray Bayan ve Erkek Voleybol Takımlarının bu sezonki performanslarını değerlendiren Bayrakçı, voleybol şubesinin gelecek sezon planlarından da bahsetti.

Mehmet Berent Bayrakçı’nın açıklamaları şu şekilde;

SEZONU GÜZEL NOKTALADIK

Bayan Voleybol Takımımız bu sezonu güzel bir şekilde noktaladı. Dünya Şampiyonası ve Voleybol Milli Takımı takvimi nedeniyle sıkıştırılmış bir tempoda oynadık. Rotasyonlu oynamamıza rağmen altından iyi kalktığımızı düşünüyorum. Aslında bizi en çok zorlayan şey takvimin yoğunluğundan yaşadığımız sakatlıkların dönüşüydü. Teknik kadromuz sakat oyuncularımızı hızlı bir şekilde döndürdüler. Kulüp doktorumuz Yener İnce’ye de teşekkürlerimi iletiyorum.

KAYBETTİĞİMİZ SON FİNALDİ

Takımımıza bir proje takımı diyebilirim. Aynı şeyi erkek takımımıza da uyguluyoruz. Sezon başı planımızı ona göre yapmıştık. Altyapıya yönelmemiz gerekiyordu. Galatasaray’da göreve başladığımda kendimi çok şanslı olarak gördüm. 3 sene önce altyapıdan çıkan oyuncularımız tecrübe sahibi oldular. Kaybede kaybede öğreneceğiz diyorduk, şimdi verimlerini topluyoruz. Bu bizi daha çok heveslendiriyor. Final serisi bittiğinde hep birlikte konuştuk. Bu kaybettiğimiz son finaldi.

HEDEFLERİMİZE ULAŞTIK

Altyapıdan oyuncu yetiştirme konusunda Galatasaray öncü kulüplerden. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi‘nde mücadele edeceğiz. Bu bizim sezon başı koyduğumuz hedeflerden biriydi. Diğeri CEV Cup’ı kazanmaktı. Orada bir şanssızlık yaşadık. İlk maçı evimizde ikinci maçı deplasmanda oynamamız bizi engelledi. Bu sene en büyük talihsizliğimiz buydu. Bayan sporunun bir de mental tarafı var. Her sene bir sonraki sene için bir üst hedef koyuyoruz. Ligi ikinci olarak bitirdik. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğiz ve biz bir alt seviyeye inmek istemiyoruz.

VAKIFBANK SERİSİNE İNANARAK ÇIKTIK

Vakıfbank ile eşleştiğimizde maalesef kimse bize şans vermiyordu. Biz o maça o psikolojiyle çıkmadık. Biz kazanmak için, Şampiyonlar Ligi biletini almak için çıktık. Net skorla ilk maçı kazanmamız ve istediğimizi alana kadar set vermemiz inancın göstergesiydi. İlk maçı 3-0 kazandıktan sonra ikinci maçta tutkuyla oynadık. Vakıfbank oyuncularından daha çok istedik finale çıkmayı. Ne yaparsa yapsın karşılarında yıkılmayan bir Galatasaray vardı. Terimizin son damlasına kadar savaştık. İsteğimizi sahaya yansıttık. Final serisine de inanılmaz bir setle başladık. Dışarıdan bakıldığında Vakıfnbank serisinde nerede kaldıysak oradan devam ediyormuş gibiydik. Kazanamamızın nedeni tecrübe eksikliğinden kaynaklı diyebiliriz. Kaybettiğimiz ilk sette final serisi sonlandı. Orada rakibimizin saha ve seyirci avantajından dolayı dengeler bir anda değişti.

ŞAMPİYONLAR LİGİ TAKIMI KURACAĞIZ

Bizim takımımızın inanılmaz bir havası var. Takımın içinde aile ortamı var. Sadece antrenmanlarda ve maçlarda değil sosyal hayatlarında da birlikteler. Birbirlerini motive ediyorlar. Şampiyonlar Ligi’nde bizi yukarılara taşıyacak bir takım kurmak istiyoruz. Kulübümüzün şartlarına uygun hareket etmek zorundayız. Kulübümüz ellerinden geleni yapıyor. Görüşmelere başladık. Önümüzdeki sene göğsümüzü gere gere seyredeceğimiz ve bizi yukarılara taşıyacak bir takım kuracağız. Altyapıdan çıkan 7-8 oyuncumuz var. Biz bu oyuncularımızı kadromuzda tutuyoruz, zaman zaman tecrübe kazanmaları için başka kulüplere giden arkadaşlarımız da oluyor. Kiralık veriyoruz, hazır bir şekilde geliyorlar. Hem onlar için hem de kulübümüz için en iyi olanı seçmeye çalışıyoruz. Hocamız Ataman Güneyligil Milli Takımda göreve başladı. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, enerjisiyle her an yanımızda. Şubemizin başında inanılmaz bir yönetici. Bizim için çok büyük bir şans. Hedefleriyle, dinamikliğiyle bizim hep yanımızda.

NİHAN’IN KAZANMADIĞI BAŞARI YOK

Nihan Güneyligil’in benim için ayrı bir özelliği var. Çok başarılı bir kariyeri var. Kazanmadığı başarı, almadığı kupa yok gibi. Bizdeki döneminde hem takım kaptanımız, hem de herşeyimizi yapan elimiz kolumuzdu. Geçen sezon hem oyunculuk hem de menajerlik görevi yaptı. Kariyerini tamamladı artık resmi olarak takım menajeri oldu. Yolu açık olsun, her şeyin en iyisine layık kendisi.

NADİA TAM BİR PROFESYONEL

Nadia Centoni, duruşuyla profesyonel yaşantısıyla tam bir örnek. Ben geldiğim günden beri kendisiyle çalışıyorum. İyi bir Galatasaraylı. Saha içindeki, antrenmandaki yaklaşımları inanılmaz pozitif yansıyor takıma. Nadia voleybol için yaşını almış durumda fakat fizik gücü durumu voleybol oynamaya yeterli. Oynamak istiyor, ben devam edeceğini düşünüyorum. Nadia iyi bir sporcu ve çok iyi bir profesyonel.

ERKEK TAKIMIMIZIN TECRÜBEYE İHTİYACI VAR

Erkek voleybol takımımızın biraz sabıra ihtiyacı var. 2-3 sene sonra şampiyon adayı olacak bir takımımız olacak. Altyapıdan çıkan genç oyuncularımızın tecrübe kazanmaya ihtiyaçları var. Bu yıl Challenge Cup’ta güzel işler yaptılar. Arzu ettiğimiz birçok şeyi başardık. Önümüzdeki sezon daha genç bir takımla mücadele edeceğiz.

İlgili Haberler

Nilüfer Bld. VakıfBank maçına hazır

admin

VakıfBank’tan 5’te 5

admin

Fenerbahçe’den harika geri dönüş

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası