Voleybol Plus

Megan Courtney Usa Volleyball’a sakatlığını anlattı:

ABD A Milli Takımı’nın liberosu Megan Courtney,Çanakkale Bld’ye transfer olmuş fakat çapraz bağlarındaki sakatlık nedeniyle ülkesine dönmek zorunda kalmıştı. Courtney,ameliyat ve tedavi sürecini USA Volleyball’a anlattı:

Sakatlığının nasıl yaşandığını tarif edebilir misin?

Hazırlık maçında oynuyordum. Türkiye’deki yalnızca ikinci günümdü. Topa vurdum ve sol dizimde bir şey hissettim. Diğer çapraz bağım yırtılmıştı,ben daha önce de bunu yaşadığımdan neler olduğunu anlayabiliyordum.

Ne zaman ameliyat oldun? Evine döndün mü?

10 Ekim’de ameliyat oldum ve evim Ohio’ya döndüm. Rehabilitasyon sürecinin en zorlu kısmı yani başında ailemle birlikte olmayı çok istedim. Şu an her şey yolunda. Günden güne kazandığım ufak zaferleri kutluyorum!

Sağlığını geri kazanma yolundaki motivasyonun ne?

Motivasyonum bir çok yerden geliyor. Oyunun dışında olmayı sevmiyorum. Bu ben olamam! Kendimi geliştirmem ve bu süreci tamamlamam gerekiyor,ve tabii ki eskisinden daha iyi şekilde geri dönmem!

Daha öncede buna benzer bir sakatlık yaşamıştın,bu sakatlığı ve süreci nasıl tanımlarsın?

Bu üçüncü diz ameliyatım! Lisedeyken çapraz bağlarımı yırtmıştım,bir sene önce ise sağ menisküsümü…

Peki bu tecrübelerinle şimdiki tedavi sürecinde eskisinden farklı bir şeyler yapıyor musun?

Geride bıraktığım sakatlıklarımın ardından tamamıyla iyileştim. Şu an her şeyin yolunda gittiğinden eminim ve sahalara dönmeden önce tamamıyla hazır olacağımı biliyorum!

Sahalara geri döneceğin ve Milli Takımla çalışmalara başlayacağın zaman hakkında bir şeyler söyleyebilir misin?

Ameliyat olalı henüz üç dört hafta olduğu için bunu söylemek zor. Olabildiğince sağlıklı ve hazır bir şekilde dönmeyi planlıyorum. Bunun hangi tarihte olacağını sadece zaman söyleyebilir!

Bu sakatlığınla birlikte,tamamen smaçörlükten liberoluğa kesin olarak geçmeyi düşünüyor musun?

Bu sakatlığın beni smaçör olmam konusunda etkileyeceğini sanmıyorum. Antrenmanlarıma ve fizik tedavi seanslarıma gideceğim ve smaçör olarak geri döneceğim. Hedefim bu!

Tabii ki sakatlanmayı istemezdin ama bunun arkasında da pozitif bir şeyler bulabiliyor musun?

Sakat olmak tabii ki güzel değil fakat her şeyin bir sebebi olduğuna inanırım! Şu an evimdeyim ve zamanımı ailem ve sevdiklerimle geçiriyorum. Çanakkale’de olsam bunu gerçekleştiremezdim. Onlardan uzak kalmak, sevdiğimiz spor için yaptığımız fedakarlıklardan biri… Eğer sakatlanmasam onlara bu kadar zaman ayıracağım konusunda asla garanti veremezdim. Bu yüzden,birlikte mümkün olduğu kadar vakit geçirmek istiyorum!

Çeviri:Aslı İleri

İlgili Haberler

U19 Bayan Milliler, namağlup Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde

admin

Modena seriyi 1-0 yaptı

admin

VakıfBank’ın rakibi belli oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası