Voleybol Plus

Malatya B.Şehir Bld.’den TVF Başkanı Üstündağ’a Onur Ödülü

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kernek Meydanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla birlikte açıldı. Açılışa Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Milletvekilleri, Bürokratlar ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’da katıldı.

Millet Bahçesi önünde başlayan, Malatya Protokolü ve binlerce Malatyalının da katılımı ile gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortej Yürüyüşü Kernek Meydanında sona erdi.

Yürüyüşünün ardından gerçekleştirilen açılışta TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Kernek Onur Ödülü verildi. 

Başkan Üstündağ, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan’a A Milli Takım sporcuları tarafından imzalanan tişörtü takdim etti.

Kernek Onur Ödülleri töreninde ödül alan Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Ben Malatyalıyım, Orduzu Mahallesi’nde doğdum, Kernek’te büyüdüm. Kernek’in benim için özel bir yeri var. Kernek’te bulunan müzenin müdürlüğünü yapan rahmetli ağabeyimdi. Ben Malatya için her zaman canımı vermeye hazırım çünkü benim memleketim burası. Babam, sen memleketine hayırlı bir iş yapmıyorsan hayırlı bir evlat değilsin demişti. Onun için Malatya’ya daha önce Milli Takımımızı getirdik. İlk defa Malatya’ya geldi. Kernek Meydanı’nda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, ben kendisine ağabeyim diyorum benim çok kıymetli bir ağabeyim ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Kar Voleybolu Erciyes Etabı teknik toplantısı yapıldı

admin

Kaş’ta şampiyon Kılınçlıspor

admin

TVF&Amway işbirliği 5. yılında

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası