Voleybol Plus

Küba’ya 5 sette kaybettik

2017 FIVB U21 Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri’nde mücadele eden 21 Yaş Altı Milli Takımımız, bugün (25 Haziran 2017 Pazar) B Grubu’ndaki üçüncü ve son maçında Küba’ya 21-25, 25-23, 25-22, 20-25 ve 7-15’lik setlerle 2-3 mağlup oldu.

Millilerimiz bu sonucun ardından B Grubu’nu ilk iki sırada tamamlama şansını kaybetti. U21 Erkek Voleybol Milli Takımımızın B Grubu’nu kaçıncı sırada bitireceği, bugün (25 Haziran 2017 Pazar), Türkiye saati ile 21.00’de başlayacak Rusya – A.B.D. müsabakasının sonucuna göre belli olacak.

B Grubu’nda oynanacak son karşılaşma öncesinde oluşan son puan durumu şöyle;

Takım Maç G M Puan
1.Rusya 2 2 0 6
2.Küba 3 2 1 5
3.Türkiye 3 1 2 4
4.ABD 2 0 2 0

NOT: Grup sıralamasında, önce takımların aldıkları galibiyet sayısı, sonra kazandıkları puan, sonra kazandıkları set sayısı ve set puanı dikkate alınır. Tüm bu kriterlere göre eğer eşitlik bozulmazsa, grupta iki takım arasında oynanan maçı kazanmış olan ekip, grubu rakibinin üstünde tamamlar.

Statüye göre, ilk grup etabında, kendi gruplarını üç ve dördüncü sırada bitiren takımlar, G ve H grubu olarak iki gruba ayrılarak bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriye karşılaşır. İkinci grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar 9-12, gruplarını üç ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise 13-16 turu karşılaşmaları için birbirleriyle karşılaşırlar. Millilerimizin bir sonraki grup etabındaki rakipleri ve hangi grupta yer alacağı, birinci grup etabındaki tüm karşılaşmalarının sona ermesinin ardından belli olacak. Turnuvaya yarın (26 Haziran 2017 Pazartesi) bir gün ara verilecek.

TURNUVA STATÜSÜ

Turnuvaya katılan 16 takım, dört ayrı grupta yer alır. Takımlar, tek devreli lig usulüne göre birbirleriye karşılaşır. Grup karşılaşmalarının sonra ermesinin ardından, kendi grubunu ilk iki sırada bitiren sekiz takım, E ve F Grubu olarak iki gruba ayrılarak, bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. İkinci grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar, çapraz eşleşerek yarı finalde mücadele etmeye hak kazanırlar. İkinci grup etabını son iki sırada bitiren takımlar ise, 5-8 turunda karşılaşırlar.

İlk grup etabında kendi gruplarını üç ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise, G ve H grubu olarak iki gruba ayrılarak bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriye karşılaşır. İkinci grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar 9-12, gruplarını üç ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise 13-16 turu karşılaşmaları için birbirleriyle karşılaşırlar.

İlgili Haberler

Milli Takımımız 4. İslami Dayanışma Oyunları için kampa giriyor

admin

Azerbaycan’dan set alamadık

admin

Avrupa Şampiyonası Yarı Finaldeki Rakibimiz Polonya Oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası