Voleybol Plus

Kızkalesi dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak

Mersin Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile ‘Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız’ Kızkalesi’nde gerçekleşecek.

2-6 Mayıs tarihlerinde arasında gerçekleşecek olan müsabakanın yürütme kurulu toplantısı Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in başkanlığında gerçekleştirilen plaj voleyboluna katılacak takımlar, sporcular ve katılım oranları konuşulurken, paydaş kuruluşlarla görüş alış verişinde bulunuldu. Geçtiğimiz yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Plaj Voleybolu Satellite’nin adı Beach Voley World Tour olarak değiştirilirken, Mersin bu yıl sporcuları Mersin’in tarihine tanıklık eden Kız Kalesi’nde ağırlayacak.

Erkeklerde Çin, İtalya, Finlandiya, Belarus Almanya’nın da aralarında olduğu 14 ülkeden 28 erkek takımı plaj voleybolu için kaydını yaptırırken, kadınlarda İsviçre, Slovakya, Almanya ve Avusturya başta olmak üzere 9 ülkeden 13 takım kaydını yaptırdı. Mayıs ayında gerçekleşecek plaj voleyboluna kayıtlar devam ederken, geçtiğimiz yıl 3 sahada devam eden yarışlar, katılımın yoğun olması nedeniyle bu yıl 6 sahada gerçekleşecek.

İlgili Haberler

Balkan Beach Tour Nilüfer Etabı sona erdi

admin

Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldızlı Mersin Etabı devam ediyor

admin

Teknosa plaj voleybolu resmi sponsoru oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası