Voleybol Plus

Karşıyaka’dan TVF’ye çağrı

Bayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Karşıyaka’da Şube Başkanı Serkan Ergüven, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) yarışma talimatında genç oyuncularla ilgili yaptığı bir değişikliğe dikkat çekerek, bu kural konusunda yeni bir düzenleme yapılmasını istedi.

Talimata, “Yaşının uygun olması koşuluyla bir sporcu en fazla birbirini takip eden 2 kategoride oynar” ibaresi eklendiğini belirten Serkan Ergüven, “Buna göre yıldız ve genç takıma yaşı tutan bir sporcu A takıma yükselirse yıldız takımdan feragat etmek zorunda kalacak. A takımımızın tamamı altyapımızdan oluşuyor. Bu değişiklik, altyapısına önem veren tüm Anadolu kulüplerine zarar verecek. TVF’nin yabancı oyuncuya dayalı sisteme iten ve önümüzü kesen bu keyfi değişikliği yeniden gözden geçirmesini, en azından altyapılarda bu kuralın geçerli olup A takımın bunun dışında bırakılmasını talep ediyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Bölgesel Lig maçları Arhavi’de başladı

admin

Karespor 2. yılında şampiyon oldu

admin

Sahabiye, Yıldız Erkekler’de yarı finalde

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası