Voleybol Plus

Karayolları altyapısına güveniyor

Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselen Karayolları Spor Kulübünün başkanı Kamuran Yazıcı, takımlarının gücünün altyapıdan geldiğini söyledi.

Kamuran Yazıcı, yaptığı açıklamada, “Tesis açısından bu işi profesyonel yapmaya yönelik bakarsak başarılı da olduk. Altyapıda çok başarılar elde ettik. Gençler, yıldızlar ve küçükler kategorisinde genelde başarı sağladık.” ifadelerini kullandı.

Karayolları’nın Ankara’da Halkbank ve İlbank akademiden sonra başlamasına karşın çok ilerlediğini vurgulayan Yazıcı, “Şu anda 4 salonumuz var. Ben kurum arazisinden faydalanarak standart ölçüde 2 salon da ekledim. Altyapımız güçlü ve gücümüz de buradan geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Altyapıdan yetişen oyuncuların ağırlıklı olduğu bir kadroyla Sultanlar Ligi’ne çıktıklarını dile getiren Yazıcı, şöyle konuştu.

“Geçen sene minikler kategorisinde Türkiye şampiyonu olduk. Gençlerde bir şampiyonluğumuz yok fakat hedefimiz o doğrultuda. Şu anda bizim takımımızda 8 milli sporcu var. İki yabancı oyuncumuz ve diğer kulüplerden gelen 3 sporcumuz var. Geri kalanı tamamen altyapıdan oyuncular.”

Sultanlar Ligi’nin zorluğuna dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti:

“Eczacıbaşı, Vakıfbank gibi paralar harcayıp şampiyon olmak gibi bir derdimiz yok. Önce bizim orada tutunmamız lazım. En büyük idealim, yabancı oyuncu olmadan, altyapıdan yetiştirdiğimiz sporcularla lige çıkmaktı fakat olmadı. Sevindirici tarafı şu, diğer sporcularımızın hepsi altyapıdan geliyor. Takımımızı Sultanlar Ligi’ne çıkaran pasörümüz 17 yaşında. Türkiye liglerinde 2001 doğumlu pasör oynatan başka takım yok. 19 yaş ortalamasına sahibiz.”

‘KGM’YE KİRA ÖDÜYORUZ’

Kamuran Yazıcı, “Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) bütçesinden takıma 1 kuruş aktarım yok. Türk Hava Yolları (THY) kendi yönetmeliğiyle ilgili bir bütçesi var. Sadece kurumun mekanlarını kira ödeyerek kullanıyoruz. Kendi yağımızda kavruluyoruz.” diye konuştu.

Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek bir takımı daha Ankara’ya kazandırdıkları için sevinçli olduklarını aktaran Yazıcı, “Milli takım için yetiştirdiğimiz sporcularla övünmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Transfer yapmak durumunda kalabileceklerini belirten başkan Yazıcı, şöyle devam etti:

“Sultanlar Ligi çok zor. Yabancı oyuncu transferi yaparız diye düşünüyorum. Sonuçta teknik kadro ne derse o olur. Oradan gelecek rapor doğrultusunda transferlerimizi yapacağız. Bunu sağlayabilecek güçteyiz ve sponsor bulmak çok zor değil. Ankara gibi bir yerde Sultanlar Ligi’nde oynayacak bir takım için sponsor gerekli.”

ANTRENÖRLÜK BELGESİ VAR

Kamuran Yazıcı, takımın hocasıyla voleybol konuşabilmek için antrenörlük belgesi aldığını söyledi.

Sürekli takımın antrenmanlarını izlediğini dile getiren Yazıcı, “Dördüncü sınıf antrenörlük belgem var. Fakat ben bunu hocalık yapmak için değil, hocalarımla aynı dili konuşabilmek için aldım.” ifadelerini kullandı.

Sultanlar Ligi’nde altyapıdan gelen oyuncuların ağırlıklı olduğu bir kadroyla başarılı olmak için mücadele edeceklerini belirten Yazıcı, önceki KGM Genel Müdürleri ile şu an kurumun genel müdürü görevinde bulunan İsmail Kartal’a teşekkür etti.

İlgili Haberler

Lonneke Sloetjes: Oyuna giren çıkan herkes çok iyi oynadı

admin

Fenerbahçe’de ilk aday Jan de Brandt

admin

Halkbank ve TSYD’den 2. Turnuva

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası