Voleybol Plus

Kar Voleybolu Erciyes’te parlamaya devam ediyor

Kış sporlarının gözde sporlarından olmaya başlayan Kar Voleybolu, kış turizmi ve kar sporlarının Türkiye’deki en önemli merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi’nde parlamaya devam ediyor.

Dünyada yeni filizlenen spor dallarını ülkemize getirerek kitleler arasında yaygınlaşmasını sağlayan Erciyes A.Ş. kar ile yapılabilecek her türlü sportif organizasyona ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de üç (3) yıl üst üste Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun gerçekleştirildiği Erciyes Dağı’nda Üniversiteler Arası Kar Voleybolu’nun ardından şimdi de “Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası” düzenledi. Erciyes A.Ş. ev sahipliğinde yapılan organizasyon 2.200 metredeki Tekir bölgesinde gerçekleştirildi.

Bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası’nda erkeklerde 22, bayanlarda 5 takım olmak üzere 27 takımdan 108 sporcu mücadele etti.

Müsabakalar sonucunda erkeklerde Basal takımı birinci olurken, ikinciliği Şahin Spor,  üçüncülüğü ise Altunspor elde etti.  Bayanlarda ise Final takımı birinci, Atletik Spor ikinci, Tomorrowland takımı üçüncülüğü elde etti.

Düzenlenen organizasyon ile açıklamalarda bulunan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Erciyes A.Ş. olarak dağlarda ve kar üzerinde yapılabilecek her türlü sportif faaliyetleri Erciyes’te organize etmeye gayret gösteriyoruz. Kar voleybolu dünyada yeni yeni gelişen bir dal ve bu oldukça hızlı yayılıyor. Geçtiğimiz ay Kar Voleybolu Avrupa Turu’nu düzenlemiştik. Bu organizasyon ile uluslararası spor camiasının tüm ilgisi Erciyes’teydi. Dağ yönetimi olarak bizler bu gibi spor branşlarını halkımıza tanıtmaya ve kitleselleşmesini amaçlıyorduk çok şükür hedeflerimize ulaşmaya başladık. Kar voleyboluna ilgi her geçen gün artıyor. Bu hafta sonu da gerçekleştirdiğimiz Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası ile bunu daha çok hissettik. Yoğun bir katılım ile çok çekişmeli ve keyifli bir turnuvaya tanıklık ettik. Umuyoruz ki ilerleyen zamanlarda bu gibi spor organizasyonlarını daha geliştirerek Türkiye geneline yayılmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Aleyna Vence/Merve Nezir tarihe geçti

admin

Mersin, Pro Beach Tour’a hazır

admin

1 no’lu seribaşı galibiyetle başladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası