Voleybol Plus

Kamil Söz: Her maça kazanmak için çıkacağız

Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı’nın antrenörü Kamil Söz, yeni sezon öncesinde BJK TV’ye açıklamalarda bulundu:

“Milli organizasyonlardan dolayı sezona eksik başladık. Geçen yıl yeni bir oluşumla başlamıştık. Geçen yılki hedefimiz lige yükselmekti ve bunu başardık. Bu çıkışımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Bu yılki ilk hedefimiz play-off’a kalmak, ilk 8 arasında kalmak. Bu yıl takımımız tamamen değişti. Geçen sezondan 2 oyuncumuz takımda kaldı. Bu sezon şuna dikkat etmeye çalıştık; genç bir takımız, yaş ortalamamız 21. 3 tane çok kaliteli yabancı transfer yaptık. U-23 ve U-19 milli takımlarında oynayan genç oyunculardan kurulu bir takımız. Amacımız ilk 8 ama daha yukarılara çıkmayı hedefliyoruz. Genç oyuncularımız kendini geliştirdiği sürece takım seviyesi de yukarıya çıkacaktır. İyi ve dinamik bir takım kurduğumuzu düşünüyorum.

Milli takım organizasyonlarından dolayı yabancı oyuncularımız geç gelecek. Diğer takımlarda da aynı şekilde milli takımlarda oynayan oyuncular var. Genelde organizasyonlar Eylül’ün sonuna kadar sürdüğü için maalesef oyuncular geç geliyor. Bunu değiştirme şansımız yok. Yabancı oyuncularımız Eylül’ün sonunda gelecekler.

Her hafta önemli, her maç önemli. Sadece bizim favori olduğumu maçlar değil, sürpriz maçlar da kazanmak istiyoruz. Takımımın bunu yapabileceğini düşünüyorum. En çok yapmak istediğim şey dört büyüklerden birini yenmek. Her maça kazanmak için çıkacağız. Takımımın savaşçı olacağını ve fiziksel olarak güçlü olacağını düşünüyorum. 21 yaş ortalamasını avantaja çevirmek istiyorum. Bütün çalışmalarımız o yönde.”

İlgili Haberler

Nilüfer’de Özgenur imzayı attı

admin

VakıfBank 2. yarıyı namağlup kapattı

admin

Nilüfer Bld. evinde güldü

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası