Voleybol Plus

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’de Maç ve Antrenman Programı Belli Oldu

2023-2024 sezonu Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’de 30 Eylül-02 Ekim 2023 tarihleri arasında oynanacak grup etabının maç ve antrenman programı belli oldu.

İzmir ve Bursa’nın ev sahipliği yapacağı Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’de grup etabının maç programı şöyle;

TARİHYERTVSAATA TAKIMB TAKIMGRUBU
30 Eylül 2023 Cumartesiİzmir (Atatürk)TVF Voleybol TV 15:00KuzeyboruPTTA
30 Eylül 2023 Cumartesiİzmir (Atatürk)TVF Voleybol TV 18:00Çukurova Bld.Muratpaşa Bld. Sigorta ShopB
30 Eylül 2023 CumartesiBursa (C.Göllü)TVF Voleybol TV 15:00Aydın B.Şehir Bld.KarayollarıC
30 Eylül 2023 CumartesiBursa (C.Göllü)Trt Spor Yıldız 18:00Sarıyer Bld.Beşiktaş AyosC
01 Ekim 2023 Pazarİzmir (Atatürk)TVF Voleybol TV 15:00PTT Nilüfer Bld. A
01 Ekim 2023 Pazarİzmir (Atatürk)Trt Spor Yıldız 18:00Muratpaşa Bld. Sigorta ShopGalatasaray DaikinB
01 Ekim 2023 PazarBursa (C.Göllü)TVF Voleybol TV 15:00KarayollarıSarıyer Bld.C
01 Ekim 2023 PazarBursa (C.Göllü)TVF Voleybol TV 18:00Beşiktaş AyosAydın B.Şehir Bld.C
02 Ekim 2023 Pazartesiİzmir (Atatürk)Trt Spor Yıldız 14:00Nilüfer Bld.KuzeyboruA
02 Ekim 2023 Pazartesiİzmir (Atatürk)Trt Spor Yıldız 19:00Galatasaray DaikinÇukurova Bld.B
02 Ekim 2023 PazartesiBursa (C.Göllü)TVF Voleybol TV 15:00Beşiktaş AyosKarayollarıC
02 Ekim 2023 PazartesiBursa (C.Göllü)TVF Voleybol TV 18:00Aydın B.Şehir Bld.Sarıyer Bld.C

7.1. PUANLAMA SİSTEMİ: A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır.

3 – 0 ve 3 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan,

3 – 2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan,

2 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan,

1 – 3 ve 0 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir.

YENİ DEĞİŞEN ÖNEMLİ***

Hükmen mağlubiyetlerde toplam puandan (3) puan düşürülür. Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir. Bir veya birden fazla takımın katıldığı müsabakalarda sıralama şu şekilde belirlenir:

  • Kazanılmış Maç Sayısı (galibiyet sayısı) fazla olan takım üst sırada yer alır. Kazanılmış maç sayısının (galibiyet sayısı) eşitliği halinde, sıralama; kazanılan toplam puana göre belirlenir.
  • Kazanılan toplam puana göre eşitliğin bozulmaması halinde; sıralama set averajına göre belirlenir. Set averajı hesaplanırken takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, set averajı büyük olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.
  • Eşitliğin set averajına göre de devam etmesi halinde; sayı averajına bakılır. Eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının (sayı averajı) büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.
  • Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalarda kazanılmış maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.

YENİ DEĞİŞEN ÖNEMLİ***

Madde 8- MÜSABAKALARA GİRECEKLER, MÜSABAKALARA KATILMA:

8.1.4.4. Takımların başında çıkan antrenörlerin o sezon için vizelerinin olmadığının tespit edilmesi veya Federasyonun yazılı onayı olmaksızın antrenörsüz sahaya çıkılması halinde Kulüp ve antrenör TVF Disiplin Kuruluna sevk edilir. Federasyonun yazılı onayı olmaksızın takımların antrenörsüz sahaya çıkmaları halinde müsabaka oynatılmaz ve antrenörsüz sahaya çıkan takımlar 3-0 hükmen mağlup sayılır. Hükmen mağlubiyetlerde toplam puandan (3) puan düşürülür. Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir.

KIYAFETLER:

Madde 21.1. Türkiye Sultanlar/Efeler Liginde yer alacak takımların sahaya çıkacak teknik kadrosunun kıyafeti bir örnek olmak zorundadır (Masörler, sporcularla aynı olmak kaydıyla eşofman giyebilir).

Grup maçları sonunda gruplarında 1. olan 3 takım ile gruplarda en iyi 2’lerden (galibiyet, puan, set ve sayı averajına göre 1 takım daha toplam 4 takım çeyrek finale yükselir. (En iyi grup 2.si hesaplamasında 4 takımlı grupta sonuncu olan takımın yaptığı maçlar çıkarılır.)                                                                                                                                                                                                             ÇEYREK FİNAL:  Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit, VakıfBank, Türk Hava Yolları, seri başı olarak yerleşir. Diğer takımlar kura ile eşleşir. Tek maç üzerinden yapılan maçlar sonunda galip gelen 4 takım Dörtlü Finale yükselir.

AXA Sigorta Kupa Voley antrenman programı için tıklayınız.

AXA Sigorta Kupa Voley statüsüne ulaşmak için tıklayınız.

İlgili Haberler

Kadınlar Kupa Voley Grup Etabı maçları başlıyor

admin

Heyecan TRT SPOR 2’de sürüyor

admin

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Çeyrek Final karşılaşmaları başladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası