Voleybol Plus

Kadınlar Avrupa Şampiyonası açılış maçı Verona Arena’da

2023 Avrupa Voleybol Şampiyonası heyecanı voleybol severleri sardı. Dev turnuvanın başlangıç tarihi yaklaşırken, İtalya ile Romanya arasında oynanacak açılış maçının nerede olacağı belli oldu.

Açılış maçı Verona Arena’da!

2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’ndaki İtalya – Romanya açılış maçı dünyanın en önemli tarihi mekânlarından biri olan Verona Arena’da oynanacak. İtalya’nın Verona kentinde, M.Ö 30 yılında inşa edilen bir Roma Arenası olan yapı, en iyi korunan antik yapılar arasında yer alır. 30 bin kapasiteliyken 1117 yılında meydana gelen deprem nedeniyle bir kısmı yıkılan Verona Arena, günümüzde 15 bin kişi kapasiteli kullanılabilir bölüme sahiptir.

2023 Avrupa Voleybol Şampiyonası başlangıç ve bitiş tarihleri

15 Ağustos’ta başlayacak olan şampiyonaya İtalya, Belçika, Estonya ve Almanya ev sahipliği yapıyor. İtalya – Romanya maçıyla başlayacak olan dev turnuva, 3 Eylül’de sona erecek.

Türkiye’nin rakipleri

Son Milletler Ligi şampiyonu olan Türkiye, C Grubu’nda İsveç, Azerbaycan, Çekya, Yunanistan ve Almanya ile mücadele edecek.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın maç programı

A Milli Kadın Voleybol Takımımız’ın, grup aşamasındaki maç programı belli oldu. C Grubu’nda yer alan Millilerimiz, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’ndaki grup aşamasındaki karşılaşmalarını Almanya’nın Düsseldorf kentinde oynayacak.

  • 18 Ağustos 2023, 18.00: Türkiye-İsveç
  • 20 Ağustos 2023, 21.00: Türkiye-Azerbaycan
  • 21 Ağustos 2023, 18.00: Türkiye-Çekya
  • 23 Ağustos 2023, 18.00: Türkiye-Yunanistan
  • 24 Ağustos 2023, 21.00: Türkiye-Almanya

İlgili Haberler

TVF ve Orkid iş birliğinde yeni dönem

admin

Nilüfer Bld. ilk galibiyetini aldı

admin

Türk voleybolunda ‘beyaz kart’ ilk kez gösterildi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası