Voleybol Plus

İzzet Ünver: Halkbank’a hizmet etmek ayrıcalıktır

Halkbank’ın milli smaçörü İzzet Ünver, voleybol mantalitesi ile Halkbank’ın birebir örtüştüğünü söyledi. Ünver, her kulvarda zirve hedeflediklerini açıkladı.

İzzet Ünver’le Ankara’nın kadim mekanlarından Gençlik Parkı’nda söyleştik.

Türk voleybolunun özel oyuncularından İzzet Ünver, voleybola 2005’in sonunda, voleybolda yeni oyuncular katmasıyla bilinen Es Spor’da başladı. Beş yıl sonra aile kararı ile Fenerbahçe’ye geçti. 2009’da tüm kategorilerinde forma giydiği kulübün A Takımına yükseldi.

Daha sonra Beşiktaş, Çevre Gücü, Maliye Milli Piyango’da deneyim kazandı. Bu sezon 10 yıl formasını terlettiği Fenerbahçe’den Halkbank’a geldi.

Hem okul hem spor

Sağolsun okullar. İzzet Ünver de ortaokulunda yapılan seçmelerden voleybola kazandırıldı.

Milli oyuncu, kendisini milli takımlara kadar götüren voleybolla, üst düzey eğitimi götüren başarılı bir sporcu. Bunu, şöyle anlatıyor:

“Liseyi Fenerbahçe eğitim kurumlarında, Anadolu Lisesi İngilizce yabancı dile bölümünü bitirdim. Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi BESYO’da aldım. Lisans üstü eğitimimi de Fenerbahçe Üniversitesi Egzersiz ve Hareket Eğitimi bölümünde yaptım.

Voleybol ile eğitim hayatımı yıllardır bir arada götürmeye çalışıyorum.

Türkiye’de eksikler eğitim ile sporun bir arada götürülmesinde zorluklar çıkarsa da ikisini bir arada iyi yürütenlerdenim. Amacım bu durumun yapılabilir olduğunu göstermekti. Bunu devam ettirmek istiyorum. Bir sonraki hedefim doktora yapmak. Çözüm biraz da aslında özveride.”

Halkbank’la örtüşüyoruz

İzzet Ünver, Halkbank’ın kendisi için farklı bir konumda olduğunu söyledi. Ünver, kulübün sporcuya tüm imkanları üst düzeyde sunduğunu belirterek, “Türk erkek voleybolunu yurt dışında en iyi temsil eden kulüplerin başında geliyor. Bu durum, benim voleybol görüşümle örtüşüyor. Hedeflerimiz doğrultusunda mücadele etmekten onur duyuyor, keyif alıyorum.”

“Hedefi yarıştığı her kulvarda şampiyonluk olan kulübümüze hizmet etmek bir ayrıcalıktır” diyen yıldız oyuncu, “Takım olarak geniş ve kaliteli bir kadro yapısına sahibiz. Teknik ekiple de hedeflere doğru mücadele edeceğimizi buradan camiaya duyuruyorum” dedi.

İzzet Ünver’in Halkbank için sezon projeksiyonu şöyle:

“Kulüp olarak hedeflerimiz ortada. Adım adım, maç maç tüm kulvarlarda başarılı olmak istiyoruz.

Ülkemizi Dünya Kulüpler Şampiyonasında temsil edeceğiz. Bu durum bizim için onurlandırıcı. Umarım ilk Türk takımı olarak katıldığımız bu yeni kulvardan madalya ile döneriz.”

Ligde kalite yükseldi

AXA Sigorta Efeler Ligi ile ilgili düşüncelerini de aktaran İzzet Ünver, ligin kalitesinin geçen yıllara oranla yükseldiğini söyledi.

Milli oyuncu, Filenin Efeleri’nin yurtdışında gösterdiği üst düzey mücadelenin, dünyanın bir çok ünlü voleybolcusunu Türkiye’ye çektiğini, bunun da kaliteyi yükselttiğini söyledi.

Milli Takım ile ilgili fikirlerini de aktaran İzzet Ünver, VNL’e katılma başarısının çok önemli olduğunu ifade etti. İzzet Ünver, “Bu bağlamda gelecek yaz yarışacağımız VNL’de olmak büyük önem taşıyor. Voleybolun üst düzey milli takımları ile mücadele edip kendimizi geliştireceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

İzzet Ünver, “İyi bir profesyonel olarak biliniyorsun. Kendini nasıl hazırlıyorsun?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Profesyonelliğim ve voleybol görüşümün örtüştüğünü düşünüyorum. Kendimde aradığım ve sahada da göstermeye çalıştığım her ne olursa olsun, iyi gün kötü gün göz etmeksizin her sayı için mücadele edip çok çalışmanın gereğidir. Üst seviyede var olmamın en büyük nedenlerinden biri budur. Zamanla kazanılan başarılar ve başarısızlıklar beni ve voleybolumu bulunduğum konuma getirdi.”

Antrenmanlarda, maçlarda genç oyuncularla yakından ilgilenen İzzet Ünver, onlara yol gösterici olmaya çalıştığını belirterek şöyle açıklık getirdi:

“Onların da ileride bizler gibi olabileceğini düşündüğümden yol gösterici olmaya çalışıyorum. Sadece spor hayatlarını değil, gerek eğitim gerek özel hayatları üzerinden onlara destek sağlamak hoşuma gidiyor. Gençlere içimden geldiği için destek vermeye çalışıyorum. Sonunu düşünmeden savaşmaya devam etmeliler. Yolları uzun, çetrefilli, bir o kadar da zorlu. Bunu unutmamalılar! Kendilerini yaptıkları işe adamalılar.”

Rekabet güçlendirir

İzzet Ünver, takımdaki forma rekabetinin performanslarına olumlu yansıyacağını düşünüyor. Kadrodaki smaçörlerin kalitelerinin dünya ölçeğinde olduğunu belirten Ünver, “Kaliteleri sorgulanmaz. Umarım takımımız ve ülke voleyboluna çok katkı sağlayacaklar. Şüphesiz, bu da bizi ileriye götürür. Bu rekabet ortamı da bizi güçlü kılacaktır” dedi.

İlgili Haberler

Marina Markova: Boskovic beni blokla alt etti

admin

Filenin Sultanları, Mustafa Koç Ödülü’nün sahibi oldu

admin

6 ayda 200 maç yayını 6 milyon izlenme

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası