Voleybol Plus

İVK plajda Türkiye 5.’si

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Finalleri 20-22 Temmuz tarihlerinde Sinop Kumkapı Sahilindeki plaj voleybolu sahalarında oynandı.İstanbul Voleybol hem bayanlarda hem de erkeklerde Türkiye 5.si olarak çok büyük bir başarıya imza attı.

İstanbul Şampiyonu olarak finallere kalan fakat sporcularının bireysel puanı bulunmamasından dolayı seri başı olmadan turnuva başlayan İstanbul Voleybol bayan takımı ilk gün ilk maçını turnuvanın 5 numaralı seri başı olan Antalya Ibadi Belediyesi ile yaptı.

İlk seti 21-19 ve ikinci setide 21-15 kazanan Betül Dinç ve Damla Tilki'den oluşan İstanbul voleybol bayan takımı turnuvaya önemli bir galibiyet ile başladı.

Galipler grubuna kalan ekip ikinci maçında turnuvanın 4 numaralı seri başı Keçiören Belediyesi ile karşılaştı.Maçı 15-21 ve 11-21 lik setlerle kaybetti.

İlk günü 1 galibiyet 1 mağlubiyetle tamamlayan İstanbul Voleybol ikinci gün mağluplar grubunda kendi gibi ilk günü 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile tamamlayan Samsun 15 Temmuz Gençlik Spor ile karşılaştı.Maçtan 21-14 ve 21-9 luk set sonuçları ile galibiyet ile ayrılan İstanbul Voleybol yoluna
devam ederken rakibi Samsun 15 Temmuz ise turnuvaya veda etti.

Bir üst turda Antalya Gençlik Spor ile karşılaşan ekip 20-17 önde olduğu ilk seti 25-27 kaybetti bu set aynı zamanda turnuvanın en uzun seti oldu.İkinci seti farklı bir şekilde 21-14 kazanan kızlar maçı tie- break setine taşıdı.Tie-break setini 15-11 ile kazanan İVK böylece çeyrek finale yükseldi.Maçın bitişinden yaklaşık 45 dk sonra bu kez günün son maçında ilk 4 e kalmak için Antalya Şimşek Spor ile karşılaşan ekip maçtan 11-21 ve 15-21 lik setle 2-0 mağlup ayrılarak ilk 4 şansını kaybetti ve turnuvayı Türkiye 5.si olarak tamamladı.

Turnuvaya 3 numaralı seri başı olarak başlayan Burak Balıbey ve Behzad Haddade’den oluşan erkek takımı ise ilk turu maç yapmadan geçti.

İkinci tur maçında Kıbrıs temsilcisi Vakıflarspor ile karşılaşan ekibimiz ilk seti 13-21 kaybetmesine karşın ikinci seti 21-12 alarak maçı tie break setine taşıdı.Tie break setini 13-15 kaybeden ekibimiz sahadan şansız bir şekilde mağlup ayrıldı.

İkinci güne mağluplar grubunda başlayan erkek takımı ikinci günün ilk maçını Beşiktaş ile yaptı.İlk seti 21-19 aldıktan sonra ikinci seti 20-22 kaybedince maç tie-break setine gitti.Final setini 15-12 kazanan İstanbul Voleybol yola devam ederken Beşiktaşı'ı turnuva dışına itti.
Çeyrek finale kalma maçında Samsun 15 Temmuz Gençlik Spor ile karşılaşan İstanbul Voleybol sahadan rahat bir oyunla 21-11 ve 21-10 luk setlerle 2-0 galip ayrıldı.

Erkeklerde günün son maçında turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Nuri Şahin ve Caner Çiçekoğlu’ndan oluşan rakibi ile karşılaşan İstanbul Voleybol 16-21 ve 18-21 lik setle 2-0 mağlup ayrılarak kürsü şansını yitirdi ve turnuvayı 5. sırada tamamladı.

Geçen sezon bayanlarda Bölge 3. ve Türkiye 9.su olan İstanbul Voleybol bu yıl İstanbul Şampiyonu ve Türkiye 5.si ve geçen sezon bölgede dereceye giremeyerek finallere gidemediği erkeklerde Türkiye 5.si oalrak çok büyük bir başarıya imza atmış oldu.

İstanbul Voleybol bu dereceleriyle hem erkeklerde hem de bayanlarda hem 150 puan hem de 1000 TL lik ödülün sahibi olmayı başardı.

İlgili Haberler

 Bioderma plaj voleybolu turnuvası Pro Beach Tour’un isim sponsoru oldu

admin

Merve Nezir-Esra Betül Çetin son 16’da veda etti

admin

VW Beach Pro Tour Balıkesir Futures Turnuvası başladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası