Voleybol Plus

‘İlk hedefimiz Süper Kupa’

Milli Takımdan dönen Galatasaray Başantrenörü Nedim Özbey ve milli oyuncular Burak Mert, Emre Savaş ve Doğukan Ulu, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“3 aşamalı bir turnuva oldu. Ülkemiz Golden League’de tarihinde ilk defa şampiyon oldu. Bu kupayı da Federasyon’un müzesine koyduk. Müthiş bir duyguydu bizim için. Çoğunlukla bizim oyuncularımızın olması da beni ayrıca sevindirdi. Burada yerli oyunculara verdiğimiz önemi, altyapıdan çıkardığımız genç oyunculara verdiğimiz önemi tekrardan vurgulamış olduk. Challenge Kupası’nda Küba ile finali oynadık, finalde 3-2 kaybettik. Arkasından Avrupa Kupası finalleri başladı. Biz A grubundaydık, C grubuyla eşleşiyorduk. Biz gruptan üçüncü olarak çıktık İtalya ile eşleştik. Çok iyi oynadık ama kaybettik. Beklenmedik bir şey değil ama çok sakatlık yaşadık. Geniş kadro kurmamız lazım. Aynı oyuncular çok yıprandı. İnşallah bundan sonra daha çok oyuncuyla daha iyi dereceler elde ederiz.

Her gün Umut hocayla konuşarak sanki buradaymışım gibi antrenmanları organize ediyorduk. Onlara teşekkür ederim. Döndüm, milli oyuncularımız da döndü. Birkaç tane sakat oyuncumuz var, tedavileri devam ediyor. Ligin başına kadar yetişeceklerini umuyorum. Oleg Antonov, İtalya Milli Takımı’nın kaptanı olarak Japonya’da Dünya Milletler Kupası’nda oynuyor. 20 Ekim’de katılacak aramıza. İlk hedefimiz olan Süper Kupa’yı almak istiyoruz. Hazırlıklarımız iyi gidiyor. Ukrayna’da hazırlık turnuvasına katılacağız. Ayın 17’sinde İzmir’de Spor Yazarları Turnuvası’nda mücadele edeceğiz. Yeni gelen oyuncuların takıma uyumundan da mutluyum. Bize uyum sağladıkları için tercih ettiğimiz oyuncular. Bu konuda biraz seçiciyiz. Onlara sakatlıksız bir sezon diliyorum, başarılar diliyorum.”

BURAK MERT

“Eğlenceli ve istekli başladık hazırlıklara. Herkes çok arzulu. Hedeflerimiz yüksek bu seneyle ilgili. Arkadaşlarımız hazır bir şekilde bizi bekliyorlardı, şimdi biz de katıldık. İstekli ve verimli antrenman yapıyoruz. Umarım camiamıza ve hepimize sakatlıksız, güzel bir sezon olur.”

EMRE SAVAŞ

“Hazırlıklar çok iyi gidiyor. Dışarıdan gelmiş gibi değilim. Hep takımın içindeymişim gibi hissediyorum. Hiçbir şekilde yabancılık yaşamadım. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sezona güzel hazırlanıyoruz. Umarım bu sezon her şey istediğimiz gibi olur.”

DOĞUKAN ULU

“Çalışmalar güzel gidiyor. Biz de Milli Takımdan döndük. Güzel bir takım olduğumuzu düşünüyorum. İyi bir hazırlık süreci geçirip ilk hedefimiz Süper Kupa. Süper Kupa’yı alıp lige çok iyi bir şekilde başlamak istiyoruz.”

İlgili Haberler

Halkbank, Ivana Plchotova’yı deniyor

admin

Afyon Bld. Yüntaş, baraj etabını zirvede bitirdi

admin

Serginho’dan 40.000 kişi önünde milli jübile

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası