Voleybol Plus

Hüseyin Doğanyüz: Sezonu hayalimizin çok üstünde tamamladık

Voleybol Bayanlar 1. Ligi final etabı müsabakaları sonrasında Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselen Karayolları takımının antrenörü Hüseyin Doğanyüz, “Sezonu hayalimizin çok üstünde tamamladık.” dedi.

Doğanyüz, Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselmeleri ve geleceğe yönelik hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sezona geçen yılki kadrodan çok değişiklik yapmadan başladıklarını ve genç isimlerin yanına tecrübeli yabancı oyuncuları monte ettiklerini belirten Doğanyüz, “Bizim sezon başında veya içinde ‘çıkmak istiyoruz’ gibi bir düşüncemiz olmadı, bu cümleyi kendi içimizde bile hiç kullanmadık. Önceliğimiz play-off’a girebilmekti. Ne kadar iyi oynayabiliriz, ne kadar yükselebiliriz ve gençlerimizi ne kadar geliştirebiliriz mantığıyla hareket ettik.” diye konuştu.

Doğanyüz, ligin ilk yarısını yenilgisiz lider tamamlamalarının ardından camia içinde “acaba olabilir mi” düşüncesinin ortaya çıktığını dile getirerek, “19 yaş ortalamasına sahip bir takımız. Genç ve çalışmaya çok istekli oyunculardan kuruluyuz. Çocuklar, çok iyi bir sezon geçirdi. Özellikle final grubunda çok iyi maçlar çıkarttılar. Amatör ruhla mücadele ettiler ve maç kazanmaya açtılar. Sonunda da başarıyı yakaladık.” ifadelerini kullandı.

‘SULTANLAR LİGİ’NE HAZIRLANMALIYIZ’

Hüseyin Doğanyüz, Voleybol Bayanlar 1. Ligi’nde kendilerine oranla bütçeleri yüksek takımlarla mücadele ettiklerini vurgulayarak, küçük bir bütçeyle ekstra iş yaptıklarını söyledi.

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin kaliteli olduğunu ve ligde çok iyi yabancı oyuncuların mücadele ettiğinin altını çizen Doğanyüz, “Bu kaliteli ligde mücadele edebilmek için öncelikle kulübün kurumsallaşması önem taşıyor. Maddi ve manevi olarak Sultanlar Ligi’ne hazırlanmalıyız. Kulüp başkanımız Kamuran Yazıcı, bu konuda çok istekli.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurumsallaşmanın ve doğru yapılanmanın yanı sıra sponsorların da devreye girmesi gerektiğine değinen Doğanyüz, şöyle devam etti:

“Bu bir kaynak ve vizyon işi. 1. Lig’de amatör bir yapıdaydık, şimdi profesyonel bir oluşumun içine girmek lazım. Doğru yapılanmış bir kadronun, başarıyı daha kolay yakalayacağını düşünüyorum. Yine genç isimlerle tecrübeli oyuncuları harmanlayarak bir kadro oluşturulmalı. Bunun yanı sıra kendimize ulaşılabilir hedefler koymak zorundayız.”

Ankara’daki takım sayısının artması adına da iyi bir işe imza attıklarını belirten Doğanyüz, şunları aktardı:

“Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde şampiyon olmak şu an için çok uzak bir hedef. Özellikle ligin ilk 4-5 sırasında yer alan takımlar, ciddi bütçelerle kadro kuruyor. Zaten Avrupa kupalarında da sürekli finaldeler. Avrupa’daki en iyi liglerden birine sahibiz. Bu ortamda da hedefler buna göre belirlenmeli. Ligden düşmemek asla bir hedef olmamalı. Sürekli ilk 8 takım içinde yer alan ve play-off oynayan bir takım konumuna gelmeliyiz.”

‘GENÇ OYUNCU YETİŞTİRMEK ÖNEMLİ BİR MİSYONUZ’

Antrenör Doğanyüz, genç isimlerden kurulu olmalarına karşın kemikleşmiş bir yapıya sahip olduklarını ifade ederek, “Genç oyuncu yetiştirmek önemli bir misyonumuz.” dedi.

Her sene yıldız ve genç milli takımlara 2-3 oyuncu gönderdiklerini hatırlatan Hüseyin Doğanyüz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Karayolları, tesisleşmesini tamamlamış bir kulüp. Dört tane salonumuz var. Bunlara kurumsallığı da eklediğiniz zaman başarıya giden yolda önemli adımlar atmış duruma gelirsiniz. Sonrasında işler daha da kolaylaşır. Yönetimle yapacağımız görüşmede mutlaka bunlar da masaya yatırılacaktır. Benim sözleşmem bir yıllıktı. Bundan sonrası ne olur, yönetimle yapacağımız görüşmede belirlenir. Sezon başında bir iş alıyorsunuz ve sonuçta da teslim ediyorsunuz. Ne mutlu bana ki bu görevi başarılı bir şekilde teslim edeceğim. Yönetim, benimle devam etmek isterse, oturup konuşuruz. O koltukta oturmak için sözleşme imzalanmamalı.”

İlgili Haberler

Galatasaray’dan Ezgi Arslan’a teşekkür

admin

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 20. hafta başladı

admin

26. haftanın açılışını İlbank yaptı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası